Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Rozlosowano grupy Ligi Europejskiej

Rozlosowano grupy Ligi Europejskiej

fot. archiwum

12 męskich i osiem żeńskich reprezentacji weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Dziś w Luksemburgu rozlosowano grupy i ustalono gospodarzy turniejów finałowych. Panowie finał zagrają w tureckiej Bursie, panie w Bułgarii.

Dziś w Luksemburgu dokonano losowania grup Ligi Europejskiej oraz podano terminarz tych rozgrywek. W rozgrywkach mężczyzn weźmie udział 12 drużyn, w rozgrywkach kobiet tylko 8. Liga Europejska boryka się z problemami dotyczącymi braku sponsorów i słabym zainteresowaniem rozgrywkami ze strony mediów i kibiców. Mają jednak swoją wagę – zgodnie z zarządzeniem CEV zwycięzca rozgrywek wśród mężczyzn zagra w kwalifikacjach do przyszłorocznej Ligi Światowej, a zwycięzca i finalista rozgrywek żeńskich wywalczą prawo gry w World Grand Prix 2014.

W Lidze Europejskiej mężczyzn swój debiut zaliczy reprezentacja Czarnogóry. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, w których zostaną rozegrane cztery turnieje. W turnieju finałowym oprócz gospodarzy, Turcji, zagrają zwycięzcy grup. W przypadku gdyby Turcja wygrała swoją grupę, wówczas jako czwarty zespół do Bursy przyjedzie najlepsza drużyna z drugich miejsc. W rozgrywkach nie wystąpi zeszłoroczny triumfator, Holandia. „Pomarańczowych” w tym sezonie zobaczymy w Lidze Światowej.

Grupa A:
Słowacja, Belgia, Austria, DaniaGrupa B:
Hiszpania, Czechy, Czarnogóra, Węgry

Grupa C:
Turcja, Portugalia, Izrael, Białoruś

Terminy turniejów:

13-16 czerwca w Austrii, na Węgrzech i Białorusi
20-23 czerwca w Danii, Hiszpanii i Izraelu
27-30 czerwca w Belgii, Czarnogórze i Turcji
4-7 lipca w Słowacji, Czechach i Portugalii
13-14 lipca turniej finałowy w Bursie (Turcja)

Osiem zespołów w żeńskiej Lidze Europejskiej zostało podzielonych na dwie grupy. Oprócz organizatora, w turnieju finałowym w Bułgarii zagrają zwycięzcy grup i zespół z drugiego miejsca, który będzie miał lepszy dorobek punktowy. Jeśli Bułgaria w swojej grupie zajmie pierwsze lub drugie miejsce, w finałach zagrają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W rozgrywkach nie wezmą udziału Czeszki, które wygrały Ligę Europejską w zeszłym sezonie.

Grupa A:
Turcja, Bułgaria, Rumunia, Węgry

Grupa C:
Niemcy, Serbia, Izrael, Belgia

Terminy turniejów:

13-16 czerwca w Turcji i Belgii
20-23 czerwca w Serbii i na Węgrzech
27-30 czerwca w Rumunii i Niemczech
4-6 lipca w Bułgarii i Izraelu

Final Four rozegrany zostanie pomiędzy 11 a 14 lipca w Bułgarii (miasto goszczące najlepsze drużyny zostanie wybrane w późniejszym terminie).

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved