Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olsztynianie przegrali sparing z pierwszoligowcem

Olsztynianie przegrali sparing z pierwszoligowcem

Energa Pekpol Ostrołęka pokonał Indykpol AZS Olsztyn w meczu sparingowym, rozegranym we wtorek w hali Urania w Olsztynie. W drużynie gospodarzy wystąpili zawodnicy, którzy w dotychczasowych meczach PlusLigi mieli mniej szans na grę.

Pierwszoligowcy z Ostrołęki pewnie wygrali pierwszą, trzecią i czwartą partię. Jedynie w drugim secie nie wykorzystali piłek setowych i doprowadzili do nerwowej końcówki, która skończyła się zwycięstwem ostrołęckich graczy 26:24. Cieszyć może postawa drużyny w czwartym secie, gdyż na boisku pojawili się dotychczasowi zmiennicy – Dawid Siwczyk, Jakub Nowosielski, Maciej Naliwajko i Cezary Stanisławajtys – a mimo to gra wyglądała bardzo dobrze, a zwycięstwo w partii było nie tylko pewne, ale i zasłużone. Co ciekawe, w piątym secie na przyjęciu Grzegorza Białka zmienił… Jan Król. Tego seta minimalnie wygrali jednak olsztynianie.

Dało nam to więcej niż normalny trening – mówił po meczu trener Pekpolu, Andrzej Dudziec. Zadowoleni byli również gospodarze, którzy zapowiedzieli, że w ramach rewanżu – możliwe, że jeszcze w tym sezonie w jakimś wolnym terminie – chętnie zagrają towarzysko z Energą Pekpolem w Ostrołęce.

Indykpol AZS Olsztyn – Energa Pekpol Ostrołęka 1:4
(19:25, 24:26, 22:25, 22:25, 25:23)

AZS: Obrębski, da Silva, Łukasik, Boruch, Szarek, Skup, Mariański (libero) oraz Kvalen i Urbanowicz
Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Król, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Siwczyk, Nowosielski i Naliwajko

źródło: pekpol.nstrefa.pl