Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nowa formuła plażowych mistrzostw Polski

Nowa formuła plażowych mistrzostw Polski

fot. archiwum

Od nowego sezonu 2013 zmieni się formuła rozgrywania turniejów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Nowy system ma być bardziej atrakcyjny oraz pozwolić mniej doświadczonym zawodnikom na rozwijanie swoich umiejętności.

Niewykluczone, że podczas wielkiego finału wezmą udział także eksportowe pary reprezentacji Polski seniorów.

Każdy, kto zgłosi aplikację do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, będzie mógł zorganizować turniej. – W zależności od puli nagród, zawody będą trzy-, dwu- i jednogwiazdkowe – mówi Jacek Kasprzyk, przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS. – Wiadomo, że turnieje trzygwiazdkowe nie będą mogły pokrywać się z dwugwiazdkowymi.

Związek pozostaje jednak przy turnieju finałowym, w którym wezmą udział najlepsze pary z zawodów kwalifikacyjnych. – Na koniec sezonu w osobnym turnieju zagrają 24 pary męskie oraz 16 duetów żeńskich – dodaje Kasprzyk. – W każdym z turniejów kwalifikacyjnych będzie mógł zagrać każdy, kto się zgłosi. Jeśli duetów będzie dużo, to zagrają w eliminacjach do turnieju głównego. Natomiast zawody finałowe odbędą się bez kwalifikacji, a wezmą w nich udział najlepsze rankingowe drużyny.Co ciekawe, szansę w mistrzostwach Polski będą miały zagrać także nasze eksportowe duety, które często przebywają za granicą i nie mają możliwości wzięcia udziału w kwalifikacjach. W tym wypadku organizator może przyznać im tzw. „dziką kartę”. – Finał na pewno nie pokryje się z żadnymi zawodami rangi europejskiej lub światowej – zapewnia przewodniczący.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved