Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Kovačević o zasadzie bij mistrza

Nikola Kovačević o zasadzie bij mistrza

fot. Cezary Makarewicz

- Po zdobyciu tytułu każdy się z nami liczy i chce nas pokonać. Tak to jest, że z tytułem na plecach gra się trudniej - w rozmowie z Przeglądem Sportowym, o sytuacji mistrza kraju, porównując Resovię do reprezentacji Serbii, mówił Nikola Kovačević.

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów po początku sezonu, w którym mógł mówić o zmiennym szczęściu, z meczu na mecz coraz lepiej odnajduje się na plusligowych parkietach. – Przed przyjazdem do Rzeszowa miałem dwa tygodnie wolnego. Czułem się bardzo zmęczony i nie byłem gotowy, żeby trenować na takim poziomie, jak koledzy z zespołu. Długo to trwało, ale teraz doszedłem do siebie – o trudnym starcie mówił Nikola Kovačević, nawiązując do wyjątkowo intensywnego 2012 roku. – Chyba rozegrałem rekordową liczbę spotkań – mówił Serb w rozmowie z Przeglądem Sportowym. – Kalendarz w ostatnich latach jest zbyt napięty. Praktycznie nie ma czasu na odpoczynek. Mnie to już denerwuje – nie krył irytacji przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów.

30-letni zawodnik obok walki na ligowych parkietach, rywalizacji w Pucharze Polski i walce o najwyższe tytułu w meczach Ligi Mistrzów nawiązał także do intensywnego sezonu reprezentacyjnego, koncentrując się na obronie tytułu mistrza Starego Kontynentu. – Turniej sprzed dwóch lat okazał się dla nas bardzo udany. W Wiedniu czuliśmy się jak w domu, bo w Austrii mieszka sporo Serbów i mieliśmy za sobą publiczność. Sprawiliśmy miłą niespodziankę. Zawsze łatwiej się gra, gdy nie jest się docenianym. Mieliśmy dobry zespół, ale myślę, że najwięksi faworyci, do których nie należeliśmy, nie sądzili, że będziemy w stanie ich pokonać. Po ME już nikt nas nie lekceważył, a wręcz przeciwnie, każdy chciał się z nami mierzyć. Trochę podobną sytuację mamy teraz w Rzeszowie. Po zdobyciu tytułu każdy się z nami liczy i chce nas pokonać. Tak to jest, że z tytułem na plecach gra się trudniej – podobieństwo sytuacji swojego nowego zespołu i kadry narodowej podkreślał serbski przyjmujący Resovii Rzeszów.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved