Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mocne otwarcie 14. kolejki ORLEN Ligi

Mocne otwarcie 14. kolejki ORLEN Ligi

fot. archiwum

Już od samego początku 14. kolejka ORLEN Ligi powinna dostarczyć kibicom sporo emocji, bowiem rozpocznie się od pojedynku dwóch czołowych drużyn tabeli. Zajmujące drugie miejsce zawodniczki z Muszyny podejmą prowadzący BKS Aluprof.

Stawką tego spotkania jest fotel lidera ligi, więc zapowiada się ono bardzo ciekawie. Bielszczanki, aby utrzymać pierwsze miejsce, muszą zdobyć w tym starciu komplet punktów. 

Nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej że w poprzedniej kolejce BKS po zaciętej, pięciosetowej walce przegrał u siebie z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Atomem Trefl Sopot. Muszynianki przystąpią do rywalizacji w znacznie lepszych nastrojach, bowiem dość pewnie 3:1 pokonały ekipę MKS-u Dąbrowa Górnicza. Siatkarki BKS mimo porażki nadal przewodzą stawce, ale nad najbliższymi rywalkami mają tylko oczko przewagi. Dodatkowo podopieczne Bogdana Serwińskiego mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z AZS-em Białystok.

Ciężko wskazać faworyta tego pojedynku. W poprzednim starciu tych ekip zdecydowanie lepsze były podopieczne Wiesława Popika, wygrywając pewnie, bez straty seta. Obecnie wydaje się, że oba zespoły prezentują podobną, dość wysoką formę, szykuje się więc raczej zażarta potyczka. Potwierdzeniem tego mogą być rankingi drużynowe. Jednie w dwóch elementach widać wyraźne dysproporcje. Bielszczanki są najlepiej punktującą ekipą, najskuteczniej też grają blokiem. Mineralne w zestawieniach tych zajmują odpowiednio siódmą i dziewiątą lokatę. W wynikach indywidualnych różnice w osiągnięciach poszczególnych zawodniczek również nie są wielkie. Wśród najlepiej punktujących na trzecim miejscu plasuje się Helena Horka, tuż za nią jest Sania Popović. Zawodniczki te sąsiadują ze sobą także w zestawieniu najlepiej atakujących (Popović jest druga, Horka zaś trzecia). Liderką pod względem zagrywki jest Milada Bergova, minimalnie gorsza jest Agnieszka Bednarek-Kasza. O tym, jak istotny jest to element, wicemistrzynie Polski przekonały się w meczu przeciwko dąbrowiankom. Zarówno w ocenie trenera, jak i zawodniczek właśnie dobra skuteczność w polu serwisowym dała im zwycięstwo. – Kluczowe znaczenie miała nasza zagrywka – powiedziała po spotkaniu Aleksandra Jagieło. Jeśli w najbliższym meczu ponownie zagrywka będzie im, mówiąc kolokwialnie, „siedziała”, bielszczanki mogą mieć nie lada kłopot. Jedno jest pewne, drużyna Wiesława Popika będzie walczyć o zwycięstwo. Zawodniczki dadzą z siebie wszystko. – Przed nami kolejne spotkania na szczycie ORLEN Ligi z Muszyną i Dąbrową. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, jeśli wyeliminujemy błędy z potyczki z Atomem, jesteśmy w stanie to osiągnąć. Jak każdy zespół na tym etapie rozgrywek zmagamy się z urazami i kontuzjami. Dajemy jednak z siebie wszystko. Znamy swoją wartość, mamy określone cele na ten sezon i będziemy o nie walczyć – deklaruje libero BKS-u Aluprof, Agata Sawicka.

Emocji do tego meczu dodaje jeszcze fakt, że obie drużyny zaraz po ligowym starciu zmierzą się w rundzie challenge Pucharu CEV. Wygrana w ORLEN Lidze da zatem zwycięskiej ekipie przewagę psychiczną przed pucharową konfrontacją. Której z drużyn uda się ta sztuka – przekonamy się już jutro. Początek spotkania o godzinie 18.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved