Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kubiak: Oszukiwanie to element gry

Michał Kubiak: Oszukiwanie to element gry

fot. archiwum

- Nie widzę interesu w tym, by się przyznawać. Oszukiwanie to element gry. Mówcie sobie, co chcecie. To nie jest fair play? Przyznawanie się będzie fair play wobec rywala, ale już nie w stosunku do mojej drużyny - mówi przyjmujący jastrzębian, Michał Kubiak.

Michał Kubiak do grzecznych siatkarzy nie należy. Kibice pamiętają kilka jego emocjonalnych wybuchów pod siatką, jednak sam przyjmujący Jastrzębskiego Węgla nie widzi w tym nic złego. – Jedni wolą radość okazywać w taki, a inni w odmienny sposób. Ja okazuję swoje emocje, może czasami nawet za bardzo? Mnie to odpowiada. Wolę nie tłamsić, nie dusić w sobie emocji. Lepiej się czuję, gdy wybuchnę i potem mogę skupić się tylko na grze. Nie byłbym sobą, gdybym postępował inaczej – przyznaje Kubiak w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Zawodnik podniósł również kwestię przyznawania się siatkarzy do błędów w sytuacji, gdy nie widział tego arbiter. – Nie zastanawiam się, czy to ładnie czy nie, nie interesuje mnie też, jak inni to odbierają. Nie przyznaję się, co zrobiłem pod siatką, bo nie taka jest moja rola. Jeżeli sędzia odgwiżdże mój błąd, podnoszę rękę i tyle. Nie będę sędziował za arbitra. Przyznawanie się do błędów to nie nasza rola. Nie za to nam płacą – mówi Michał Kubiak. – Nie widzę interesu w tym, by się przyznawać. Oszukiwanie to element gry. Mówcie sobie, co chcecie. To nie jest fair play? Przyznawanie się to będzie fair play wobec rywala, ale już nie w stosunku do mojej drużyny – dodaje.

Siatkarz odpiera również ataki na reprezentację, jakie pojawiły się po igrzyskach olimpijskich w Londynie. – My skończyliśmy w Londynie w ćwierćfinale, a innych tam nawet nie było… Jeżeli ktoś ma nieodpartą ochotę krytykować siatkarzy, droga wolna. Jeśli nie ma lepszych zajęć w życiu, to dla mnie taki człowiek zwyczajnie się nie liczy. Sam niczego nie osiągnął, niczego nie zrobił, a po prostu chce zaistnieć – ostro mówi przyjmujący jastrzębian.Cały wywiad Kamila Składowskiego w czwartkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved