Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Dębiec: Wygraliśmy dlatego, że jesteśmy zgraną grupą

Michał Dębiec: Wygraliśmy dlatego, że jesteśmy zgraną grupą

fot. archiwum

Podopieczni Piotra Makowskiego do rewanżowego meczu Pucharu Polski przystąpili mocno zmotywowani i pewni swego, pokonując wysoko Politechnikę. - Cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo i cieszymy się z awansu do półfinałów - mówi Michał Dębiec.

Po walce „na noże” w Bydgoszczy, w Warszawie zwyciężyliście bardzo pewnie. Takiej postawy rywali chyba się nie spodziewaliście.

Michał Dębiec: Z zespołem Politechniki zawsze gra się bardzo ciężko i spodziewaliśmy się, że tak będzie i teraz. Wiedzieliśmy jednak, że możemy odrobić straty z pierwszego meczu. Cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo, udało nam się wygrać i cieszymy się z awansu do półfinałów.

W jaki sposób motywowaliście się przed tym spotkania?

– Nie było jakiejś specjalnej motywacji, przygotowywaliśmy się do tego meczu jak do każdego innego. Tak jak mówię, wierzyliśmy w swoje umiejętności i możliwości. Do tego wróciło także zdrowie. Cieszę się, że chłopaki pomogli mi w tym trudnym dla mnie meczu i udało nam się wygrać. Myślę, że wygraliśmy przede wszystkim dlatego, że pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną grupą i dobrze funkcjonującym zespołem.

Oprócz tego na uwagę zasługuje wasza gra w obronie.

– To akurat zasługa całego sztabu. Bardzo dobrze stawialiśmy blok i dzięki temu łatwiej grało nam się w obronie. Dlatego też wielkie słowa uznania należą się naszym trenerom i statystykom. Fajnie, że ten element pomógł nam odnieść zwycięstwo, ale myślę, że bardzo dobrze funkcjonowała także nasza zagrywka no i blok.

Tak łatwa wygrana musiała też podnieść wasze morale po meczu z Resovią.

– No tak, ten mecz kompletnie nam nie wyszedł. Gdyby każdy z nas zagrał choćby o 5% lepiej, to myślę, że mogłoby się to potoczyć inaczej. Oczywiście, w tym miejscu należy oddać, że Resovia zagrała na tyle dobrze, żeby nas pokonać 3:0, ale mimo to nasze morale nie spadło. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu w Rzeszowie i taki on był. Tym razem lepsi okazali się rzeszowianie. My jednak tego nie rozpamiętujemy, to już za nami, jest historią. My teraz patrzymy w przyszłość, a przed nami w sobotę Skra Bełchatów.


Właśnie, teraz zagracie z bełchatowianami, którzy ewidentnie wam nie leżą.

– No tak, patrząc na wyniki z siedmiu czy sześciu sezonów, to w meczach ze Skrą wygrywaliśmy pojedyncze sety. To na pewno trudny przeciwnik. Owszem, są takie zespoły, które innym nie leżą, ale by nie będziemy rozpatrywać tego w takich kategoriach. Wyjdziemy na boisko i zrobimy wszystko, żeby pokonać bełchatowian. To kolejny ligowy mecz i na pewno nie będzie łatwo, ale tak naprawdę to w żadnym spotkaniu łatwo nie jest, niemniej jednak my postaramy się zwyciężyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved