Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marcin Nowak: Jeszcze będziemy cieszyć kibiców naszą grą

Marcin Nowak: Jeszcze będziemy cieszyć kibiców naszą grą

fot. Maciej Dąbrowski

AZS Politechnika Warszawska w kiepskim stylu przegrał z Delectą Bydgoszcz 0:3 i odpadł z dalszych rozgrywek Pucharu Polski. - Nasza forma spadła i nasze mecze wyglądają ostatnio nie tak, jak byśmy chcieli - ocenia Marcin Nowak, środkowy akademików.

Zaczęliście mecz nieźle, mieliście kilka punktów prowadzenia, a potem coś się załamało w waszej grze. Co się stało?

Marcin Nowak: Faktycznie ten pierwszy set graliśmy bardzo dobrze do któregoś momentu, nawet wygrywaliśmy. Stephane (Antiga – przyp. red.) poszedł na zagrywkę, nie potrafiliśmy jej przyjąć, a potem nawet jak przyjęliśmy, to nie potrafiliśmy skończyć i w jednym ustawieniu się załamała cała gra. Później nagle puściło wszystko i oni złapali wiatr w żagle, zaczęli grać swoją siatkówkę, a my po prostu nie mogliśmy wejść dalej w rytm i jakoś się przyblokowaliśmy. Nie wiem, czym to jest spowodowane, czy jesteśmy trochę przemęczeni, ciężko określić. Aktualnie nasza forma spadła i faktycznie nasze mecze wyglądają ostatnio nie tak, jak byśmy chcieli. Coś na pewno musimy zrobić, żeby to poprawić.

Na pewno nie pomagają wam kontuzje, trener nie ma tak naprawdę wielu możliwości zmian.– Kontuzje podstawowych zawodników też na pewno powodują, że właśnie jak przychodzi moment, kiedy się przycinamy na boisku, nie możemy zrobić zmiany, bo po prostu nie ma na kogo.

Nie żałujecie trochę, że jednak nie awansowaliście do turnieju finałowego Pucharu Polski? Szansa była…

– Była, ale nie udało się. Myślę, że i tak w tym sezonie nasza gra wyglądała nieźle, przynajmniej jakiś czas temu tak było. Mam nadzieję, że jeszcze do niej wrócimy i jeszcze będziemy cieszyć kibiców naszą grą.

To, że nie zagracie w turnieju finałowym, da wam z drugiej strony czas, żeby wszyscy wrócili do formy.

– Tak, mam nadzieję, że doładujemy akumulatory i będziemy prezentowali ten poziom co na początku ligi.

W niedzielę czeka was mecz z Olsztynem. Po tym, co pokazuje ostatnio ten zespół, zapowiada się kolejne ciężkie spotkanie.

– W tym roku nie ma słabych zespołów w lidze i mecze to pokazują. Do każdego spotkania faktycznie trzeba się zmobilizować maksymalnie, tym bardziej w tej chwili, kiedy mamy taką sytuację jaką mamy, i kadrową, i sportową. Musimy coś zrobić, żeby to poprawić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved