Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Perłowski: Chcemy się postawić Włochom

Łukasz Perłowski: Chcemy się postawić Włochom

fot. archiwum

- Nie ma co ukrywać, że byliśmy w tym meczu faworytem i chcieliśmy to zakończyć jak najszybciej, aby jak najpewniej przypieczętować awans do turnieju finałowego - mówił po zwycięskim meczu z Effectorem Kielce środkowy Resovii Rzeszów - Łukasz Perłowski.

Szybko, łatwo i przyjemnie. W tych trzech słowach można opisać dzisiejszy mecz. Zwycięstwo dało wam awans do półfinału Pucharu Polski.

Łukasz Perłowski: – Takie były założenia. Nie ma co ukrywać, że byliśmy w tym meczu faworytem i chcieliśmy to zakończyć jak najszybciej, aby jak najpewniej przypieczętować awans do turnieju finałowego. Teraz możemy skoncentrować się już na kolejnych meczach.

W półfinale zmierzycie się z Delectą Bydgoszcz, którą w poprzedniej kolejce PlusLigi pokonaliście w trzech setach.Każdy przeciwnik byłby wymagający. Jest to turniej finałowy, dlatego nie ma co patrzeć na miejsce w tabeli czy wspominać ostatnie mecze. Każdy będzie starał się zagrać jak najlepiej, aby awansować do finału. Nieważne kto będzie naszym przeciwnikiem – chcemy zagrać na maksimum naszych możliwości i wygrać.

Wydaje się również, że z meczu na mecz rozkręcacie się i forma całej drużyny rośnie.

Pomalutku każdy łapie tę optymalną formę. Czuć to, że jesteśmy coraz bliżej fazy play-off i decydujących rozstrzygnięć w europejskich pucharach. Musiała ona przecież prędzej czy później przyjść.

Prawdziwa weryfikacja waszej dyspozycji nastąpi jednak we wtorek, kiedy to podejmować będziecie włoską Maceratę.

– Na pewno chcemy się postawić Włochom naszą dobrą grą. Nie możemy się ich przestraszyć i popełniać prostych błędów. Jednym słowem trzeba zagrać swoją siatkówkę.

Nim to jednak nastąpi, już w sobotę zmierzycie się w Częstochowie z tamtejszym AZS-em. Na pewno chcecie zrewanżować się rywalom za tę nieszczęsną porażkę z pierwszej rundy.

– Chcemy to wygrać. Jedziemy po zwycięstwo i komplet punktów, gdyż teraz nie możemy już stracić żadnego „oczka”. Musimy awansować do czwórki i z pewnością będziemy grać na sto procent koncentracji i zaangażowania.

* rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved