Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Icos Crema wycofał się z Serie A kobiet

Icos Crema wycofał się z Serie A kobiet

fot. archiwum

O problemach finansowo-organizacyjnych Icosu Crema wiadomo było od dawna. Drużyna miała zostać wycofana z Serie A przed Bożym Narodzeniem, ale udało się dotrwać do nowego roku. Dzisiaj prezes Cogorno zdecydował się wycofać zespół z rozgrywek.

Dzisiaj rano włodarze Crema Volley podjęli decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek Serie A1 w tym sezonie. Powodem takiego obrotu sprawy jest słaba kondycja finansowa klubu i ogromne problemy organizacyjne, które uniemożliwiają dalsze starty zespołu w krajowych rozgrywkach. Prezes klubu, Claudio Cogorno, w specjalnym oświadczeniu ogłosił tę nieprzyjemną wiadomość.

„Podczas ostatniego spotkania z dnia 21 grudnia 2012 roku oraz w spotkaniach poprzednich wyjaśniłem powody, które zmusiły nas do natychmiastowego wycofania zespołu z rozgrywek Serie A1. Podczas tego spotkania uzgodnione zostało, iż Crema Volley dokończy pierwszą rundę rozgrywek pomimo wszelkich napotkanych trudności. W ostatnich tygodniach podjęliśmy próbę ratowania zespołu poprzez prowadzenie negocjacji z potencjalnymi sponsorami w sprawie środków finansowych pozwalających nam na dokończenie bieżącego sezonu Serie A1. Niestety nie udało się pozytywnie zakończyć tych rozmów.Biorąc pod uwagę wszystkie przeciwności i problemy z jakimi mierzy się Crema Volley, dalsze występy w ekstraklasie nie są możliwe i z tego powodu jestem zmuszony wycofać zespół z bieżących rozgrywek.

Pragnę podziękować Prezydentowi Klubu oraz całemu Zarządowi za pracę jaką wykonaliśmy wspólnie w ostatnich latach.”

Przed świętami prezes Cogorno spotkał się z zawodniczkami pierwszej drużyny i poinformował je o możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, ponieważ klub lada dzień może wycofać się z rozgrywek. Z takiej możliwości skorzystało liczne grono siatkarek, z Terezą Matuszkową, Laurą Saccomani i Iulianą Nucu na czele. Część drużyny, która w klubie pozostała, w ostatniej kolejce pierwszej rundy Serie A udała się do Pesaro. Grając w ósemkę z dotychczasową libero, Sarą Paris, na pozycji przyjmującej, ekipa Leonardo Barbieriego przegrała 0:3 i jak się później okazało – był to ostatni mecz Icosu w tegorocznej edycji włoskiej ekstraklasy. Na przełomie 2012 i 2013 roku zespół opuściła doświadczona Riika Lehtonen i pewnym było, że to definitywny początek końca Crema Volley. W ostatnich dniach zarząd starał się jeszcze znaleźć sponsorów i darczyńców, którzy wsparliby finansowo klub i pomogli mu w ukończeniu sezonu, ale walka z czasem została przegrana. – Musimy przyjąć decyzję o wycofaniu się Crema Volley z rozgrywek Serie A. Pomimo chęci ze strony władz ligi nie udało się uratować tego zespołu – przyznał prezes Serie A Femminile, Mauro Fabris.Wiemy, że na rynkach panuje teraz kryzys gospodarczy i firmy mogą się przeliczyć z ilością funduszy jakie mogą przeznaczyć na dofinansowanie sportu. Mimo tego musimy chronić kobiecą siatkówkę we Włoszech przed takimi sytuacjami i zwiększyć wymagania stawiane firmom, które chcą wspierać siatkówkę na najwyższym poziomie – zakończył Fabris.

 

źródło: legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved