Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Dawid Konarski: W PP każdy ma 25% szans na zwycięstwo

Dawid Konarski: W PP każdy ma 25% szans na zwycięstwo

- Do Częstochowy jedziemy z myślą, aby powalczyć o Puchar Polski. Być może forma dnia sprawi, że akurat będziemy w dobrej dyspozycji i wrócimy do Bydgoszczy z tym trofeum - mówi zawodnik Delecty Bydgoszcz, Dawid Konarski.

Jadąc do Warszawy nastawialiście się, że jesteście w stanie odwrócić losy rywalizacji z AZS-em Politechniką?

Dawid Konarski:Nie po to od początku rozgrywek walczyliśmy, wyszarpując zwycięstwo AZS-owi Olsztyn, aby przyjechać do Warszawy na wycieczkę i ten mecz Pucharu Polski sobie odpuścić! Co prawda jest to kolejne spotkanie, kolejny wysiłek i zmęczenie, ale z optymizmem spoglądaliśmy w przyszłość. Wierzyliśmy, iż w stolicy możemy wygrać, tym bardziej że pomimo porażki w Bydgoszczy, małe punkty mieliśmy „na plus”. Wiedzieliśmy nawet, że jak przegramy pierwszego seta, to nic nie będzie w tym spotkaniu stracone. Udało się wygrać pierwszą i drugą partię dość wysoko, dlatego zapas małych oczek jeszcze bardziej się powiększył. W trzeciej odsłonie meczu zachowaliśmy koncentrację i nawet gdybyśmy ją przegrali, to nic by to nie zmieniło. Pewnie wrócilibyśmy do lepszej gry w czwartym secie, chociaż muszę przyznać, że do Warszawy jechaliśmy z nastawieniem, że możemy wygrać 3:0.

Informacje dobiegające z Warszawy powodowały, że dodatkowo upatrywaliście szans na wygraną?

Na pewno. Ale trzeba jasno powiedzieć, że był to problem Politechniki, a nie nasz. Warszawianie na dzień dzisiejszy nie mają zmian na skrzydłach. Na przyjęcie zagrywki może wchodzić jedynie drugi libero. W tym momencie jedna opcja w ataku nam odpada, także mogliśmy koncentrować się na pozostałych zawodnikach. Na pewno łatwiej się gra, widząc, że przeciwnicy nie mają zmienników. Tego nie mogą powiedzieć rywale, ale najważniejsze, że my to wykorzystaliśmy i w Pucharze Polski gramy dalej…

Wspomniane problemy przeciwnika pomagały w tym, że tak dobrze czytaliście grę Politechniki?

Analizujemy każdy mecz i wyciągamy z niego wnioski, tym bardziej że Fabian (Drzyzga, rozgrywający Politechniki – przyp. red.) może grać raz tak, raz tak. Ale cieszy nasza niezła dyspozycja w obonie, bo nawet jak „inżynierowie” mijali nas w bloku, to sporo piłek podbijaliśmy, zamieniając je na skuteczne kontry, a tego zabrakło nam w meczu w Bydgoszczy (pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski – przyp. red.) i ostatnim w Rzeszowie. To na pewno cieszy i optymistycznie nastawia na przyszłość.

Historia spotkań z Politechniką pokazuje, że jest to dość wygody dla was rywal.

Oby tak zostało do końca. Może uda nam się spotkać jeszcze w play-off, także mam nadzieję, że podtrzymamy tę passę. Na razie o tym nie myślimy… Z Politechniką do końca rundy zasadniczej mamy temat zamknięty, koncentrujemy się na innych zespołach, a czy zagramy ze stołecznymi? To się okaże w przyszłości!

Zwycięstwo bardzo przekonywujące. Ale początek spotkania nie układał się po waszej myśli?

Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Ale nie było też co siać paniki, bo jak wspomniałem, nawet przegrana pierwsza partia niczego by nie przekreślała. Faktycznie Politechnika wyglądała tak, jakby była bardzo mocna, ale tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później przy zagrywce Stephana (Antigi – przyp. red.) w jednym ustawieniu udało się nam odskoczyć i seta wygrać 25:16. Z początku spotkania nie można było wnioskować, że aż tak wysokie będzie nasze zwycięstwo, ale dalej poszliśmy za ciosem. Drugi set podobny do pierwszego. Trzeci również… Mimo że oddaliśmy w końcówce kilka punktów, cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą.

W turnieju finałowym czarnym koniem będzie Delecta?

Oby (śmiech). Każdy z czterech zespołów ma po 25% szans na zwycięstwo. Trzeba pamiętać, że rozegra się tam dwa spotkania – półfinał i być może finał. Do Częstochowy jedziemy z myślą, aby powalczyć o Puchar Polski. Być może forma dnia sprawi, że akurat będziemy w dobrej dyspozycji i wrócimy do Bydgoszczy z tym trofeum, co byłoby dla nas ogromnym sukcesem.