Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Anastasi po raz kolejny triumfuje w Plebiscycie Strefy Siatkowki

Anastasi po raz kolejny triumfuje w Plebiscycie Strefy Siatkowki

fot. archiwum

Andrea Anastasi po raz drugi został wybrany przez kibiców i czytelników Strefy Siatkówki najlepszym trenerem pracującym w Polsce w 2012 roku. Selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn wygrał i to zdecydowaną przewagą głosów.

O tym, jaką popularnością cieszy się włoski szkoleniowiec reprezentacji Polski, najlepiej świadczą scenki, z którymi można spotkać się na boiskach PlusLigi, ale i nie tylko… Gdzie nie pojawi się Andrea Anastasi, tam chętnie fotografują się z nim sympatycy siatkówki i łowcy autografów. Ale trener naszej kadry to nie tylko sympatyczny i uśmiechnięty Włoch. To przede wszystkim fachowiec pierwszej wody, o czym świadczą wyniki, jakie osiągnął w minionym sezonie reprezentacyjnym. Potwierdzili to czytelnicy naszego serwisu, wybierając Anastasiego po raz drugi najlepszym trenerem pracującym w Polsce w 2012 roku. Szkoleniowiec kadry w naszym plebiscycie daleko w tyle pozostawił kolejnych nominowanych trenerów. Drugi Piotr Makowski zgarnął 8,97%, trzeci był trener mistrzów Polski, Andrzej Kowal, który zdobył 7,45% głosów.

Poprzedni triumfatorzy Plebiscytu Strefy Siatkówki:
2006 – Ireneusz Mazur
2007 – Daniel Castellani
2008 – Daniel Castellani
2009 – Daniel Castellani
2010 – Jacek Nawrocki
2011 – Andrea Anastasi
NAJLEPSZY TRENER PRACUJĄCY W POLSCE W 2012 ROKU

1. Andrea Anastasi – 74,99% głosów

W 2012 roku szkoleniowiec reprezentacji Polski potwierdził, że medal wywalczony na zeszłorocznych mistrzostwach Europy nie był przypadkowy. Także w tym roku prowadzona przez Anastasiego reprezentacja stawała na podium, rywalizując z najlepszymi zespołami na świecie. Kolejne medale biało-czerwonym przyniosły wygrana w Lidze Światowej i triumf w Memoriale Huberta Wagnera. W kraju z dużym rozczarowaniem przyjęto wynik reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Zdaniem naszych czytelników wydarzenie to okazało się również największym rozczarowaniem 2012

2. Piotr Makowski – 8,97% głosów

Prowadząc Delectę Bydgoszcz, już w zeszłym sezonie pokazał, że dobrze zorganizowany zespół może wkrótce zagrozić czołówce PlusLigi. Wygrywając z wyżej klasyfikowanymi rywalami także w tym sezonie, bydgoszczanie potwierdzili, że nie będą zespołem usatysfakcjonowanym 5. miejscem. To właśnie pod kierunkiem Piotra Makowskiego zabłysnął talent Dawida Konarskiego. Warto podkreślić, że bydgoski szkoleniowiec jest poważnym kandydatem na stanowisko szkoleniowca reprezentacji Polski kobiet.

3. Andrzej Kowal – 7,45% głosów

Trener Asseco Resovii Rzeszów. Miniony sezon na ligowych parkietach, ale także w europejskich pucharach był sezonem rzeszowian i Andrzeja Kowala. Prowadzony przez Kowala zespół najpierw awansował do finału Pucharu CEV, a następnie przerwał hegemonię Skry Bełchatów na krajowym podwórku, sięgając po długo wyczekiwane w Rzeszowie mistrzostwo kraju.

Pozostałe miejsca:
4. Alessandro Chiappini – 3,20% głosów
5. Mirosław Zawieracz – 2,78% głosów
6. Waldemar Kawka – 2,61% głosów

Jutro ogłosimy największe objawienie w Polsce w 2012 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved