Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Rosjanie zagrają w XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

Rosjanie zagrają w XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

fot. archiwum

W XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera - oprócz gospodarzy - wystąpi reprezentacja Rosji. Mistrzowie olimpijscy z Londynu powalczą w turnieju pod wodzą nowego szkoleniowca, ponieważ ostatnio z tej funkcji zrezygnował Władimir Alekno.

Zmiana trenera nie wpłynie na terminarz przygotowań rosyjskiej kadry do Mistrzostw Europy, o tym decyduje federacja – przyznaje Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Jerzy Mróz.Rosyjska Federacja potwierdziła przyjazd reprezentacji na Memoriał, a wiemy, że jest to przecież mistrz olimpijski z Londynu z 2012 roku – dodał organizator turnieju.

Tegoroczna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 6-8 września, a więc tuż przed mistrzostwami Europy, które rozgrywane będą w Polsce i Danii. Nie znamy jeszcze gospodarza turnieju, ostatnio padł pomysł rozegrania Memoriału w Rzeszowie. Jerzy Mróz zapowiedział, że kolejni uczestnicy powinni być znani w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Będą to w sumie cztery reprezentacje, choć niewykluczone, że skład zostanie poszerzony do sześciu drużyn. – Może zaprosimy dwa dodatkowe, bardziej egzotyczne zespoły. Nie mamy problemu z obsadą turnieju, reprezentacje same się do nas zgłaszają, mamy już wstępne potwierdzenia, tak więc niedługo zamkniemy listę uczestników – mówi prezes Mróz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved