Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Udany rewanż Delecty Bydgoszcz

PP: Udany rewanż Delecty Bydgoszcz

Drużyna Delecty Bydgoszcz skutecznie zrewanżowała się ekipie AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Piotra Makowskiego pokonali akademików 3:0, zapewniając sobie w ten sposób awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po ataku Marcina Nowaka wyszli na prowadzenie 5:3. Udana kiwka Fabiana Drzyzgi dała Politechnice trzypunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Warszawianie utrzymywali dystans punktowy do stanu 13:11. Gdy po skutecznym ataku gości w polu zagrywki stanął Stephane Antiga, jego bardzo nieprzyjemny serwis przysporzył akademikom wiele problemów i w rezultacie Delecta wyszła na prowadzenie 17:13. Od tego momentu bydgoszczanie tylko powiększali przewagę i ostatecznie wygrali pierwszą partię do 16.

Drugi set zaczął się od trzypunktowego prowadzenia gości. Trener Jakub Bednaruk od razu zdecydował się wziąć czas i po tej przerwie warszawianie zdobyli swój pierwszy punkt w tej odsłonie meczu, po ataku Grzegorza Szymańskiego. Później jednak inicjatywa w zdobywaniu oczek należała do Delecty. Kolejne skuteczne ataki, m.in. Marcina Wiki, dały podopiecznym Piotra Makowskiego prowadzenie 9:1. Szkoleniowiec warszawskiej drużyny w takiej sytuacji zdecydował się na zmiany i za Grzegorza Szymańskiego na boisko wszedł Maksymilian Szuleka, a za Fabiana DrzyzgęNemanja Stefanović. Nie poprawiło to za bardzo obrazu gry AZS-u, a goście grali dzisiaj bardzo skutecznie. Nic więc dziwnego, że ich wysoka przewaga utrzymała się do końca seta, wygranego ponownie do 16.

Trzecia partia stała pod znakiem wyrównanej gry do stanu 4:4. Kiwka Michała Masnego, a następnie as Marcina Wiki dały Delekcie dwa punkty przewagi. Po pierwszej przerwie technicznej goście jeszcze powiększyli prowadzenie, dokładając atak Stephane’a Antigi i blok na Macieju Pawlińskim. Podobnie jak w poprzednich partiach, także i w tej bydgoszczanie odjechali swoim rywalom. Nie pomogły kolejne zmiany robione przez Jakuba Bednaruka (m.in. na boisko wrócił Fabian Drzyzga). Bydgoszczanie dzisiaj byli drużyną zdecydowanie lepszą i to w dosłownie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Warszawianie próbowali jeszcze walczyć w końcówce seta i odrobili nieco straty – z 19:24 zrobiło się 21:24 i Piotr Makowski zdecydował się wziąć czas. To była dobra decyzja, bo po przerwie Dawid Dryja zepsuł zagrywkę i Delecta wygrała tę partię do 21. Wygrana w trzech setach dała zespołowi z Bydgoszczy awans do turnieju finałowego, gdyż w pierwszym meczu Politechnika wygrała 3:1.

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 0:3
(16:25, 16:25, 21:25)

Politechnika: Szymański (11), Drzyzga (2), Dryja (5), Nowak (9), Pawliński (5), Siezieniewski (3), Potera (libero) oraz Olenderek, Szuleka (2) i Stefanović
Delecta: Konarski (13), Masny (1), Wrona (5), Jurkiewicz (9), Antiga (10), Wika (16), Dębiec (libero) oraz Lipiński