Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mecz na Stadionie Narodowym tak, ale nie w tym roku

Mecz na Stadionie Narodowym tak, ale nie w tym roku

fot. archiwum

Nie będzie meczu LŚ 2013 z Brazylią na Stadionie Narodowym. Siatkarze zagrają tam rok później, na otwarcie MŚ - taka jest najnowsza koncepcja działaczy PZPS. - Nie wyobrażam sobie, by taki mecz rozegrać bez jakiegoś testu - mówi Krzysztof Ignaczak.

Pomysłodawcą rozegrania spotkania grupowego Ligi Światowej z Canarinhos na Stadionie Narodowym już w czerwcu 2013 roku był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Projekt ten nie będzie kontynuowany, bo w związku zwyciężyła opcja wiceprezesa Artura Popko. On wolał, by po raz pierwszy w historii siatkarze zagrali na Narodowym z okazji otwarcia polskich mistrzostw świata w 2014 roku. – Mój pomysł upadł, lecz nadal uważam, że polska siatkówka zasługuje, by ją promować w nietypowy sposób – tłumaczy zmianę decyzji prezes Przedpełski.

Działacze PZPS uznali, że takich nietypowych imprez jak mecz reprezentacji siatkarzy na obiekcie piłkarskim nie powinno się robić zbyt wiele. – Widowisko na Stadionie Narodowym to musi być wielkie, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju święto. Nie da się organizować takich spotkań kilka razy w roku, bo stracą sens. Poczekamy do mistrzostw świata w Polsce. Zrobimy wtedy na Narodowym efektowną ceremonię otwarcia, a potem biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz grupowy. Ten spektakl odbędzie się na oczach całego świata. To będzie naprawdę coś – przekonuje Popko, prezes PlusLigi, który uważa, że mecz na Narodowym w ramach Ligi Światowej byłby zmarnowaniem okazji.

Reprezentanci Polski mają jednak spore obawy przed spotkaniem na nietypowym dla nich obiekcie, który nie był budowany z myślą o siatkówce. – Nie wyobrażam sobie, by taki mecz rozegrać bez jakiegoś testu, spotkania towarzyskiego. W halach mamy zagwarantowaną odpowiednią temperaturę, a nie wiem jaka panowałaby w tak wielkim obiekcie – uważa libero reprezentacji, Krzysztof Ignaczak.Więcej w środowym "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved