Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Piątek: Nie ma co się nad sobą rozczulać

Magdalena Piątek: Nie ma co się nad sobą rozczulać

fot. Piotr Woźniak

Mimo choroby, w sobotnim meczu siatkarek Budowlanych z Pałacem Bydgoszcz w łódzkiej drużynie wystąpi Magdalena Piątek. - Chcę grać, bo nie ma co się nad sobą rozczulać - mówi najlepsza atakująca Budowlanych.

Naszą rozmowę musimy zacząć od pytania o zdrowie. Jak się pani czuje?

Magdalena Piątek:Najgorsze chyba już minęło. Mam jeszcze zatkany nos, co na pewno słychać, ale powoli wracam do zdrowia.

A kiedy wróci pani do treningów?Czuję się już lepiej i chciałabym od dziś trenować. Może jeszcze nie na pełnych obrotach.

Jest więc szansa, że wystąpi pani w sobotnim meczu z Pałacem Bydgoszcz. To dobra wiadomość dla kibiców, bo bez pani mogłoby być ciężko…

Chcę zagrać, bo nie ma co się nad sobą rozczulać. Bez każdej dziewczyny jest ciężej wygrać. Wszyscy patrzą na mnie przez pryzmat meczu z Impelem Wrocław. Bardzo chciałabym zawsze grać na tym poziomie, ale wiem, że przecież w każdym spotkaniu nie będę zdobywać 37 punktów. Mam nadzieję, że ta choroba nie obniży mojej formy.

W Pile przegrałyście (2:3) z gospodyniami czy właśnie chorobą?

Trudno się teraz tłumaczyć. Na pewno nie byłyśmy w pełni sił i chyba żadna z nas nie czuła się dobrze. Mówiłyśmy sobie, żeby ten mecz skończył się w trzech setach. W tych okolicznościach trzeba się cieszyć z tego punktu. Więcej z siebie nie mogłyśmy już wykrzesać.

Porażka przekreśla wasze szanse na zajęcie piątego miejsca przed fazą play-off?

Ja uważam, że nie wszystko jest stracone. Do końca fazy zasadniczej zostało pięć spotkań, więc nie ma co już rozdzielać miejsc.

W czwartym meczu z rzędu kończy się on tie-breakiem. To już wasza specjalność?

Same nie wiemy, dlaczego tak układają się nasze spotkania. Tak jest i ważne, że zdobywamy punkty. Te mecze pokazały, że jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu.

Ciekawie zapowiada się sobotni pojedynek, bo Budowlani i Pałac mają po 14 punktów…

– To jest bardzo ważny mecz, bo wydaje mi się, że zwycięzca tego spotkania będzie pewny gry w fazie play-off. Lepiej nie odkładać tego na później.

Na kogo najbardziej trzeba uważać?

– W siatkówce lepiej uważać na całą drużynę. Dobrze spisuje się Zuzanna Czyżnielewska i Rachael Adams.

Rozmawiał: Bartłomiej Pawlak

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved