Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Nie spoczywamy na laurach

Damian Wojtaszek: Nie spoczywamy na laurach

fot. jastrzebskiwegiel.pl

- Wielu dziennikarzy używa sformułowania, że komuś rywal leży bądź nie. Ale nie o to chodzi. My chcemy zawsze grać jak najlepiej. Niezależnie od tego, czy po drugiej stronie siatki jest Bełchatów, Rzeszów czy Kędzierzyn - mówi libero JW, Damian Wojtaszek.

Jastrzębianie w środę rozegrają kolejny już mecz ze Skrą Bełchatów. Po dwóch wygranych w PlusLidze i zwycięstwie w Pucharze Polski podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego chcieliby po raz czwarty w tym sezonie pokonać bełchatowian. – Staramy się grać swoją siatkówkę, uzupełniać się nawzajem – mówi libero Jastrzębskiego Węgla. – Jak jednemu zawodnikowi nie wychodzi, braki stara się nadrobić drugi. Na razie gra układa nam się bardzo dobrze mimo problemów, które mieliśmy na początku sezonu. Teraz wszystko zmierza w dobrą stronę, bo ostatnio ciągle wygrywamy. Ale nie spoczywamy na laurach, bo przed nami kolejne ważne spotkania, a sezon dopiero wchodzi w decydującą fazę – mówi libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek.

Jastrzębianie są na fali, wygrali ostatnich dziesięć spotkań z rzędu. – Mogę powiedzieć szczerze, że nie zdarzyło mi się to w całej mojej karierze. Wygrać dziesięć spotkań z rzędu to jest coś, ale tak jak powiedziałem, jeszcze wiele ważnych spotkań przed nami. Na pewno jednak taka seria bardzo dobrze wpływa na zespół i jest cenna, nie tylko jeśli chodzi o zdobycz punktową i miejsce w tabeli, ale to także bardzo motywuje do dalszej ciężkiej pracy – przyznaje libero jastrzębian. – Na razie myślimy tylko o meczu pucharowym ze PGE Skrą Bełchatów. Dopiero jak ten etap się zakończy, to będziemy mogli myśleć o ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Stawka środowego meczu z Bełchatowem jest bardzo duża. Mimo że wygraliśmy z nimi w tym sezonie trzy mecze, to nie znaczy, że spokojnie wygramy u siebie. To będzie bardzo trudny, jeśli nie najtrudniejszy dotychczasowy mecz, a aby wygrać, będziemy musieli wspiąć się na wyżyny. To dla nas wielkie wydarzenie, bo chcemy zagrać w turnieju finałowym Pucharu Polski – dodaje Damian Wojtaszek.

Cały wywiad Jakuba Bochenka w katowickim Sporcieźródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved