Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Aleksander Maziarz: Musimy być gotowi na wszystkich

Aleksander Maziarz: Musimy być gotowi na wszystkich

fot. piotrwieczorek.pl

Polscy kadeci zakwalifikowali się do kwietniowych ME, wygrywając wszystkie spotkania na turnieju w Nitrze. - Kluczem do sukcesu okazały się atak i zagrywka, dużo punktowaliśmy tymi dwoma elementami - stwierdził środkowy reprezentacji, Aleksander Maziarz.

Jeszcze raz gratuluję awansu do ME, 5 meczów i 5 zwycięstw, 15 wygranych setów, tylko 2 stracone. Przed turniejem spodziewaliście się samych zwycięstw, bo awansu na pewno tak?

Aleksander Maziarz: Tutaj raczej nie mogliśmy się niczego spodziewać, nie mieliśmy żadnych informacji o drużynach oprócz Słowacji, z którą spotkaliśmy się kilka razy na parkiecie. Mieliśmy jedynie cele, do których przygotowywaliśmy się bardzo długo i musieliśmy je zrealizować, wszystko poszło po naszej myśli i wyszliśmy z pierwszego miejsca.

Który mecz był najtrudniejszy na turnieju w Nitrze? Z boku wydawało się, że ten ostatni ze Słowacją, ale wtedy już wiedzieliście, że jedziecie na ME…Najbardziej byliśmy nastawieni na Bułgarów, to oni byli faworytami i to zwycięstwo z nimi nas umocniło. Jednak na takich turniejach nic nie jest wiadome do ostatniej piłki i na następny mecz musieliśmy wyjść maksymalnie skoncentrowani, aby pokonać Izrael. Mecz ze Słowacją był trudny, Słowacy zagrali dobrą siatkówkę, my niestety mieliśmy trochę problemów z przyjęciem zagrywki.

Co było waszą najmocniejszą stroną w turnieju eliminacyjnym?

Na pewno atak, cała drużyna wykazała się dużą skutecznością. Podobnie było w zagrywce, dużo punktowaliśmy tymi dwoma elementami.

A co jeszcze musicie poprawić przed mistrzostwami w Serbii?

Z całą pewnością przyjęcie, mieliśmy dużo problemów, przez co nie można było wykorzystać w pełni wszystkich zawodników. Mamy jeszcze trochę czasu do ME, na pewno będziemy pracować nad tym, jak i nad doskonaleniem każdego innego elementu.

Możemy pogdybać, z kim chcielibyście zagrać w grupie na ME, a kogo chcielibyście uniknąć?

Oj, tutaj jest ciężko powiedzieć, na pewno Rosja będzie ciężkim przeciwnikiem. Jednak na takich turniejach każdy zespół może zagrać naprawdę dobry mecz. Gdybanie nie jest w naszym wypadku najlepszym wyjściem, my musimy być gotowi na wszystkich, a dyskutować o tym mogą obserwatorzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved