Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Dajemy z siebie wszystko

Agata Sawicka: Dajemy z siebie wszystko

fot. Cezary Makarewicz

- Znamy swoją wartość, mamy określone cele na ten sezon i będziemy o nie walczyć - przyznała libero Aluprofu Bielsko-Biała, Agata Sawicka. Bielszczanki są liderkami ORLEN Ligi, a w weekend rozpoczną ligowo-pucharowy maraton spotkań z Muszynianką.

Zespół z województwa śląskiego w tym sezonie znakomicie radzi sobie zarówno w meczach polskiej ekstraklasy, jak i w spotkaniach na europejskich parkietach. Po rozegraniu trzynastu spotkań w ORLEN Lidze podopieczne Wiesława Popika znajdują się na czele stawki z jednopunktową przewagą nad wicemistrzyniami Polski z Muszyny. Do tej pory bielszczanki przegrały tylko trzy pojedynki, w tym aż dwa z mistrzyniami kraju – Atomem Trefl Sopot. Ostatnia porażka drużyny z Podbeskidzia miała miejsce w miniony poniedziałek, kiedy to we własnej hali BKS uległ 2:3 właśnie Treflowi. – Ciężko ocenić ten pojedynek. Popełniłyśmy za dużo błędów i to zaważyło na naszym niepowodzeniu – oceniła libero BKS-u, Agata Sawicka.Przed nami kolejne spotkania na szczycie ORLEN Ligi z Muszyną i Dąbrową. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, jeśli wyeliminujemy błędy z potyczki z Atomem, jesteśmy w stanie to osiągnąć – skomentowała.

W nadchodzący weekend siatkarki z Bielska-Białej udadzą się do Muszyny, by zagrać z Muszynianką. Będzie to bardzo ważny pojedynek dla układu tabeli, ponieważ drużyna Bogdana Serwińskiego traci do BKS-u tylko jedno oczko, ale ma również jeden zaległy mecz. Pojedynek w ramach ORLEN Ligi nie będzie jednak jedynym, jaki w najbliższym czasie stoczą siatkarki obu zespołów. Los połączył je również w rundzie challenge Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie tej fazy europejskich rozgrywek zostanie rozegrane 16 stycznia w Muszynie, natomiast rewanż odbędzie się tydzień później w Bielsku-Białej. – Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera. Wiemy, że to nie będzie łatwe. Już za tydzień, kilka dni po meczu ligowym, zmierzymy się z Muszyną w Pucharze CEV. Ponadto, jak każdy zespół na tym etapie rozgrywek, zmagamy się z urazami i kontuzjami. Dajemy jednak z siebie wszystko. Znamy swoją wartość, mamy określone cele na ten sezon i będziemy o nie walczyć – przyznała libero BKS-u Aluprof.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved