Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe posiłki w mieleckiej Stali

Nowe posiłki w mieleckiej Stali

fot. archiwum

Brazylijka Juliana Da Silva oraz Kanadyjka Patricia Jarmoc będą nowymi zawodniczkami pierwszoligowej Stali Mielec. Działacze z Podkarpacia rzutem na taśmę zgłosili w Polskim Związku Piłki Siatkowej swoje nabytki. Termin rejestracji mija dzisiaj w nocy.

Do dzisiaj, tj. 8 stycznia, polskie kluby mogą kontraktować zawodniczki i zawodników zagranicznych. Z tego prawa skorzystali działacze mieleckiej Stali, którzy w dniu dzisiejszym w siedzibie Polskiego Związki Piłki Siatkowej zarejestrowali dwie nowe zawodniczki. Mowa o kanadyjskiej rozgrywającej polskiego pochodzenia, Patrici Jarmoc oraz brazylijskiej środkowej, Julianie Da Silva. Pierwsza z nich urodziła się w Toronto, skąd trafiła do UTEP Miners, zespołu występującego w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej. Tam była jedną z wyróżniających się zawodniczek w latach 2006-2009. Przed rokiem Jarmoc próbowała swoich sił w Portugalii, a w tym sezonie występowała w Chorwacji, w zespole ZOK Split. Ta dwudziestoczteroletnia rozgrywająca pochodzi ze sportowej rodziny. Jak podają amerykańskie media, jej brat Thomas gra w Belgii, natomiast młodsza siostra Caroline broni barw The University Daily Kansas.

Drugą siatkarką, która w najbliższym czasie pojawi się w Mielcu, jest Brazylijka, Juliana Da Silva, występująca również na boiskach Portugalii, a w tym sezonie w czeskiej ekstraklasie w ekipe VK Ołomuniec. Przypomnijmy, że jutro podopieczne Piotra Sobolewskiego zagrają zaległe spotkanie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved