Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marek Mierzwiński: Dziewczyny się uzupełniają

Marek Mierzwiński: Dziewczyny się uzupełniają

fot. archiwum

- Dziewczyny pokazały się z dobrej strony, mimo tego, że w przerwie świątecznej nie trenowaliśmy zbyt dużo - powiedział po wygraniu przez Zawiszę turnieju w Warszawie szkoleniowiec sulechowskiego zespołu, Marek Mierzwiński.

Rok 2013 siatkarki Zawiszy Sulechów rozpoczęły od towarzyskiego grania w Warszawie. Podopieczne Marka Mierzwińskiego w stolicy pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrały wszystkie pojedynki i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce w towarzyskich zmaganiach. – Zagraliśmy bardzo fajnie. Wygraliśmy wszystkie spotkania, a dziewczyny pokazały się z dobrej strony, mimo tego, że w przerwie świątecznej nie trenowaliśmy zbyt dużo – powiedział na antenie Radia Zachód szkoleniowiec lubuskiej ekipy. – Cieszą zwycięstwa z zespołami, które są kandydatami do walki o awans do I ligi. W pokonanym polu zostawiliśmy między innymi AZS LSW Warszawa, który jest liderem grupy trzeciej. Zwyciężyliśmy z Karpatami Krosno, czyli drużyną aspirującą do wygrania czwartej grupy. Ograliśmy też wicemistrza Danii. Mierzyliśmy się jeszcze z Jokerem Świecie, który obecnie jest trzeci w naszej grupie – dodał.

W turnieju szansę pokazania się dostała każda z zawodniczek sulechowskiego Zawiszy. – Dałem szansę pograć wszystkim dziewczynom. Nawet na pojedyncze akcje zacząłem wpuszczać Annę Wodrowską, która przez dwa miesiące leczyła kontuzję – zaznaczył Mierzwiński. – Należy się cieszyć, że dziewczyny się uzupełniają. Nawet jak robimy zmianę, to jakość gry nie spada – dodał.

Pierwsze spotkanie ligowe w tym roku Zawisza rozegra dopiero 19 stycznia, kiedy podejmie jednego z najgroźniejszych rywali w pierwszej grupie, Piasta Netto Szczecin. Przed tym spotkaniem trener Mierzwiński liczy jeszcze na rozegranie sparingu z ekipą z Murowanej Gośliny, tak aby jak najlepiej przygotować swoje podopieczne do starcia z siatkarkami Rafała Prusa. – Nie jestem pewien czy będzie to możliwe, ale mam plan, aby w przyszłym tygodniu taki mecz się odbył. Jeśli będzie dobra wola z drugiej strony, to na pewno zostanie on rozegrany – zakończył Marek Mierzwiński.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved