Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Wygrana Evergrande na zakończenie drugiej rundy rozgrywek

Chiny: Wygrana Evergrande na zakończenie drugiej rundy rozgrywek

Evergrande wygrało swoje ostatnie spotkanie w drugiej fazie rozgrywek ligi chińskiej. Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pokonał Guohua Life Szanghaj 3:1 i teraz przygotowuje się do meczów półfinałowych. Polska atakująca pokazała się z bardzo dobrej strony.

Mecz w Szanghaju lepiej rozpoczęły zawodniczki Evergrande, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły z trzypunktowym prowadzeniem. Przewaga ta okazała się jednak niewystarczająca i po wyrównaniu stanu seta gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie premierową odsłonę na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie. Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. Podopieczne Lang Ping od samego początku nie dały najmniejszych szans przeciwniczkom, a o przewadze zespołu z Kantonu najlepiej świadczył wymiar tego zwycięstwa (25:12). W secie trzecim Carolinę Costagrandę, która zdobyła w dwóch pierwszych partiach tego spotkania 10 punktów, zastąpiła Kimberly Glass. Amerykanka została na boisku już do końca meczu, czyli przez kolejne dwie partie, w których bez problemu triumfowały mistrzynie Chin. Zdobywając 17 punktów, zanotowała najlepszy wynik spośród zawodniczek Evergrande. O dwa oczka mniej na swoim koncie zapisała Katarzyna Skowrońska-Dolata (14 atak – 70% skuteczności, 1 blok).

Evergrande Kanton, awansując do fazy play-off z drugiego miejsca, zmierzy się w półfinale z trzecią drużyną ligowej klasyfikacji, New Century Zhejiang.

Guohua Life Szanghaj – Evergrande Kanton 1:3
(25:23, 12:25, 21:25, 19:25)