Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki: Jeszcze wiele rozstrzygnięć przed nami

Zdzisław Grodecki: Jeszcze wiele rozstrzygnięć przed nami

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie znaleźli receptę na PGE Skrę Bełchatów i wygrali już trzy z czterech pojedynków, z tym że czwarty jeszcze przed nimi. - Nie oceniamy i nie patrzymy na to, co było - przyznał Strefie Siatkówki Zdzisław Grodecki.

Prezes klubu z Jastrzębia Zdroju może być zadowolony z poczynań swoich zawodników, którzy wreszcie zdołali przełamać niemoc w starciach z PGE Skrą. Drużyna prowadzona przez Lorenzo Bernardiego najpierw we własnej hali wygrała z bełchatowianami 3:1, by w Bełchatowie w pierwszym ćwierćfinałowym starciu Pucharu Polski rozstrzygnąć na swoją korzyść tie-break. W ostatnim pojedynku jastrzębianie nie dali rywalom szans i z hali Energia wywieźli trzysetowe zwycięstwo. – Tak naprawdę z każdego zwycięstwa się cieszymy, z tych w Bełchatowie również. Jednak liga wciąż trwa i jeszcze wiele rozstrzygnięć przed nami – trzeźwo i stanowczo ocenił sytuację swojego zespołu prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki.

Tym bardziej wyniki ekipy ze Śląska mogą cieszyć kibiców Jastrzębskiego Węgla, gdyż w ostatnich sezonach w ważnych starciach to bełchatowianie górowali. – Nie oceniamy i nie patrzymy na to, co było – przyznał Zdzisław Grodecki, który nadal ma pełen szacunek do zespołu z Bełchatowa. – To są zespoły grające na najwyższym europejskim poziomie. Skra Bełchatów nadal ma swoją wartość. My wygraliśmy dwa mecze ostatnio i trzeba się z tego na pewno cieszyć. Natomiast nie przeceniałbym tego wszystkiego za bardzo i gramy dalej – zapowiada. Zapytany, czy jego zespół ma szanse na trzecie w przeciągu krótkiego czasu zwycięstwo z PGE Skrą, nie zawahał się ani na chwilę. – Oczywiście, że tak – przyznał krótko i pewnie Strefie Siatkówki sternik jastrzębskiego klubu. – Wszystko jest w rękach, głowach sztabu trenerskiego, a przede wszystkim zawodników. Moim zadaniem jest tylko to, by wszystko organizacyjnie dopiąć na ostatni guzik – dodał.

Pewne zwycięstwo w Bełchatowie w 14. kolejce PlusLigi pozwoliło Michałowi Łasko i spółce awansować na pozycję wiceliderów tabeli. Do pierwszej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle śląscy siatkarze mają zaledwie jeden punkt straty, więc są niezwykle blisko wyjścia na pierwsze miejsce rozgrywek. – To jest bardzo ważne, gdyż buduje morale zespołu, psychikę zespołu i atmosferę wokół niego – powiedział naszemu serwisowi zadowolony prezes Jastrzębskiego Węgla. – Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że nie gramy po to, by być liderem PlusLigi, a po to, by grać dobre mecze i je wygrywać. To może doprowadzić nas wreszcie do mistrzostwa Polski – zapewnił na koniec Zdzisław Grodecki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved