Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W Łodzi odbył się VI Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów

W Łodzi odbył się VI Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów

fot. archiwum

W miniony weekend odbył się VI Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów. Uczestniczyło w nim  9 męskich, 6 żeńskich oraz 6 zespołów dzieci z V i VI klas szkoły podstawowej. Oprócz drużyn grających w ŁALŚ udział wzięły ekipy z Płocka, Jarocina, Stalowej Woli i Kalisza.

Oprócz turnieju rozegrany został finał pucharu ligi, w którym to naprzeciw siebie stanęli siatkarze Iskry oraz Volley Centrum. Spotkanie pomiędzy drużynami z Ekstraklasy oraz 1 B ligi ŁALS przyniosło wiele emocji i dość niespodziewanie trwało aż pięć setów. Obrońcy zdobytego w ubiegłym sezonie pucharu – Iskra – zapewne nie spodziewali się tak dobrej dyspozycji zespołu na co dzień występującego w rozgrywkach o dwie klasy niżej. Zawodnicy Volley Centrum w drodze do finału sprawili wiele niespodzianek, pokonując kilka teoretycznie silniejszych ekip. Decydujący o pucharze mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych akcji. Drużyna Iskry mogła zakończyć rywalizację w czterech setach, jednak jej przeciwnicy obronili piłkę meczową i po kolejnych skutecznych akcjach doprowadzili do tie-breaka. „Wojna nerwów”, jak często określa się decydujący set, należała jednak do Iskry, która drugi rok z rzędu mogła cieszyć się ze zdobytego pucharu.

Tymczasem noworoczny turniej rozgrywany był w grupach (najpierw eliminacje, później półfinały i finały), w tradycyjnej dla tych zawodów, jednak nietypowej dla siatkarskich pojedynków, formule dwóch setów, gdzie mecze mogły kończyć się remisem. Niezwykle ciekawe spotkanie rozegrały siatkarki Wyborowych oraz Wisły Płock, które zakończyło się remisem, a drugi set wygrały te drugie wynikiem 32:34. Do finałowej grupy w turnieju kobiet awansowały zespoły Lamia Tuszyn, Wyborowe oraz Dream Team, który rozstrzygnął na swoją korzyść barażowe spotkanie przeciw Wiśle Płock. Będące „na fali” zawodniczki Dream Teamu zrewanżowały się Lamii Tuszyn za porażkę w eliminacjach i zajęły drugie miejsce. Zwyciężczyniami całego turnieju, podobnie jak przed rokiem, zostały siatkarki drużyny Wyborowe, które zakończyły zawody bez porażki. Z uwagi na identyczny stosunek małych punktów przyznano dwa równorzędne czwarte miejsca, które zajęły Wisła Płock oraz Stacja Nowa Gdynia.

W rywalizacji mężczyzn swoje grupy eliminacyjne wygrały drużyny Płock, Wellbet-Czarnuszka Kalisz oraz Volley Centrum, które w spotkaniach półfinałowych potwierdziły swoją wyższość, wygrywając z zespołami sklasyfikowanymi na drugich pozycjach. Finałowe pojedynki przyniosły niezwykle dużo emocji i zaciętych setów. Dwa z trzech spotkań kończyły się remisem, a jedynie drużynie z Płocka udało się wygrać jeden mecz, dzięki czemu to ten zespół mógł cieszyć się z turniejowego zwycięstwa. Drugie miejsce dzięki dwóm remisom zdobyli siatkarze Wellbet-Czarnuszka Kalisz, natomiast trzecie miejsce przypadło Volley Centrum.Już w następną sobotę (12.01.2013) po świątecznej przerwie rozrywki wznawia Łódzka Amatorska Liga Siatkówki, której spotkania odbędą się tradycyjnie w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved