Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sulechowianki najlepsze w turnieju noworocznym w Warszawie

Sulechowianki najlepsze w turnieju noworocznym w Warszawie

fot. Bernard Guziałek

W turnieju noworocznym w Warszawie w miniony weekend wzięła udział nie tylko czołówka klubów II ligi kobiet, ale stawkę uzupełnił też duński Brøndby VC. Po dwóch dniach walki zwycięstwo w zawodach przypadło w udziale siatkarkom Zawiszy Sulechów.

W pierwszym dniu pojedynki rozegrano w dwóch grupach, a toczyły się już od samego rana. W pierwszej znalazły się ekipy Zawiszy Sulechów, Brøndby Volleyball Klub i AZS LSW w Warszawie, natomiast w drugiej walczyły AZS Politechnika Warszawska, MUKS Joker Mekro Świecie i PWSZ Karpaty MOSiR Krosno. Sobotnie mecze rozgrywano w trzech setach. Pierwsze na boisko wybiegły sulechowianki, które wygrały dość pewnie pierwszego seta, drugą odsłonę, choć momentami za bardzo rozluźniały się, również wygrały, co dało im pewne zwycięstwo. Kolejny set okazał się najbardziej zaciętym i po dobrze rozegranej przez Dunki końcówce padł on ich łupem, choć nie odebrał już wygranej Zawiszy. Sulechowski zespół w kolejnym pojedynku, wygrywając trzy sety, pokonał AZS LSW w Warszawie, czym zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie. Ponownie najbardziej zacięta była ostatnia odsłona, jednak tym razem podopieczne Marka Mierzwińskiego zapisały ją, po długiej walce na przewagi, na swoim koncie. W grupowym starciu duńskiego Brøndby Volleyball Klub i AZS LSW w Warszawie po dwóch pierwszych partiach był remis. Najpierw pewnie triumfował polski zespół, natomiast w drugim po dość rwanej grze obu ekip wyrównaną końcówkę wygrały Dunki. W partii rozstrzygającej akademiczki nie pozostawiły złudzeń rywalkom i wygrały do 14.

Dużo bardziej wyrównana była druga grupa, w której nie było zespołu, który wygrałby wszystkie swoje mecze. Ekipa Jokera Świecie najpierw pokonała 3:0 siatkarki AZS Politechniki Warszawskiej. W dwóch pierwszych setach zwycięstwo przyszło im z łatwością, gdyż stołeczne jedynie krótkimi chwilami stawiały im opór. Dwie pewne wygrane trochę zdekoncentrowały ekipę Jokera, dzięki czemu swoją szansę dostrzegł zespół z Warszawy. Mimo że wiadomo było, że zwycięstwo przypadnie Jokerowi, warszawianki walczyły do końca i uległy dopiero po zaciętej końcówce. Zespół ze stolicy odbił sobie tą przegraną w pojedynku z Karpatami Krosno. Choć krośnianki pierwszą odsłonę rozstrzygnęły na swoją korzyść, to jednak mobilizacja w AZS Politechnice pozwoliła jej pewnie wygrać dwa kolejne sety. Siatkarki Karpat z kolei zdeterminowane po przegranej świetnie rozpoczęły spotkanie z Jokerem Świecie. Dwa wygrane sety dały im zwycięstwo i choć w trzeciej partii triumfowały świecianki, nie miało to większego wpływu na mecz.

W niedzielę w grach półfinałowych spotkały się ekipy Zawiszy Sulechów i Karpat Krosno oraz Jokera Świecie i AZS LSW w Warszawie. Po sobotnich potyczkach wiadomo też było, że o piąte miejsce zmierzyć się miały zespoły Brøndby Volleyball Klub i AZS Politechniki Warszawskiej. Oba spotkania półfinałowe zakończyły się w trzech setach, a o wygranych decydowały ostatnie partie. O wygranej Jokera Świecie zdecydowała wyrównana końcówka rozstrzygnięta przez świecianki na ich korzyść. W pierwszym półfinale krośnianki w trzecim secie ułatwiły swoim przeciwniczkom zadanie i po słabszym secie w ich wykonaniu to Zawisza awansowała do finału.Finałowe rozstrzygnięcia grane były już normalnie – do trzech wygranych setów. Jak się okazało, najbardziej zacięty był pojedynek o piąte miejsce, który zakończył się w tie-breaku. Obie drużyny falowały grą, a sety na przemian padały łupem raz jednej, raz drugiej drużyny. Prawdzie emocje przyniósł piąty set, w którym ostatecznie po długiej grze na przewagi triumfowały warszawianki. W meczu o 3. miejsce również wygrał zespół ze stolicy – AZS LSW, którego zawodniczki rozprężyły się jedynie w drugim secie, który przegrały. W trzech pozostałych ich przewaga nie podlegała dyskusji. Natomiast starcie finałowe zakończyło się już w trzech odsłonach. Pierwsza wyrównana, aczkolwiek wygrana przez Zawiszę partia pozytywnie wpłynęła na zespół z Sulechowa, który przejął inicjatywę na boisku i utrzymał ją do samego końca.

Wyniki pierwszego dnia:
MLKS Zawisza Sulechów – Brøndby Volleyball Klub 2:1
(25:15, 25:22, 25:27)
AZS Politechnika Warszawska – MUKS Joker Mekro Świecie 0:3
(17:25, 19:25, 24:26)
AZS LSW w Warszawie – MLKS Zawisza Sulechów 0:3
(19:25, 15:25, 27:29)
PWSZ Karpaty MOSiR Krosno – AZS Politechnika Warszawska 1:2
(25:21, 16:25, 10:25)
Brøndby Volleyball Klub – AZS LSW w Warszawie 1:2
(10:25, 27:25, 14:25)
MUKS Joker Mekro Świecie – PWSZ Karpaty MOSiR Krosno 1:2
(18:25, 17:25, 25:19)

Wyniki drugiego dnia:
półfinały:
MLKS Zawisza Sulechów – PWSZ Karpaty MOSiR Krosno 2:1
(20:25, 25:17, 25:20)
MUKS Joker Mekro Świecie – AZS LSW w Warszawie 2:1
(25:21, 20:25, 27:25)
mecz o 5. miejsce:
Brøndby Volleyball Klub – AZS Politechnika Warszawska 2:3
(25:17, 21:25, 23:25, 25:19, 24:26)
mecz o 3. miejsce:
PWSZ Karpaty MOSiR Krosno – AZS LSW w Warszawie 1:3
(21:25, 25:23, 13:25, 16:25)
finał:
MLKS Zawisza Sulechów – MUKS Joker Mekro Świecie 3:0
(27:25, 25:18, 25:18)

Nagrody indywidualne:
MVP: Izabela Placek (MLKS Zawisza Sulechów)
najlepsza rozgrywająca: Anna Brodacka (MUKS Joker Mekro Świecie)
najlepsza libero: Morgan Springer (Brøndby Volleyball Klub)
najlepsza atakująca: Marta Staszewska (AZS LSW w Warszawie)

Klasyfikacja generalna turnieju:
1. MLKS Zawisza Sulechów
2. MUKS Joker Mekro Świecie
3. AZS LSW w Warszawie
4. PWSZ Karpaty MOSiR Krosno
5. AZS Politechnika Warszawska
6. Brøndby Volleyball Klub

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved