Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A1: Andreoli Latina wygrywa, Jarosz MVP

Serie A1: Andreoli Latina wygrywa, Jarosz MVP

Po serii słabszych występów zarówno w wykonaniu Jakuba Jarosza, jak i całej Andreoli Latina, nadeszło upragnione przełamanie. Zawodnicy Silvano Prandiego na własnym parkiecie wygrali 3:1 z Marmi Lanza Werona i podnieśli się o jedną lokatę w tabeli wyżej.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy prowadzili 6:3. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ na zagrywce w drużynie rywali pojawił się Swetosław Gocew, który swoją trudną zagrywką nękał graczy Latiny, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 7:6. W kolejnych akcjach dobrze prezentował się Jaime Viafara oraz Harrison Peacock, dzięki którym zespół Bruno Bagnoliego prowadził 10:7, a później 16:13. Dopiero as serwisowy posłany rywalom przez Pietera Verheesa doprowadził w tym secie do remisu i dał Andreoli nadzieję na korzystny rezultat (20:20). Kolejne akcje należały ponownie do Gocewa, który brylował w bloku i ataku (25:22).

Na drugiego seta siatkarze Silvano Prandiego wyszli bardziej skoncentrowani i od razu efekty widać było na tablicy wyników. Swój rytm złapał Jakub Jarosz, który coraz częściej nękał rywali swoją zagrywką, a także skutecznie atakował. Na drugiej przerwie technicznej Sergio Noda i jego koledzy utrzymali trzypunktowe prowadzenie (16:13), ale później udało się je powiększyć. Trzema asami serwisowymi z rzędu popisał się Jarosz i Latina była prawie pewna wygranej w tej odsłonie (20:14). Przyjezdni nie byli już w stanie nawiązać walki z przeciwnikami i ulegli gładko 16:25.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki, w której punkt na remis 4:4 zdobył Michele Fedrizzi. W kolejnych akcjach drugi bieg po raz kolejny wrzucił Jakub Jarosz. Polski atakujący wyprowadził swój zespół na prowadzenie 11:9 i straszył Marmi Lanzę swoją atomową zagrywką. Reprezentantowi Polski chciał odpowiedzieć Mauro Gavotto, ale jego próby zostały szybko zatrzymane, a Latina zwiększyła przewagę do pięciu punktów (16:11). Od połowy seta na boisku błyszczał Jarosz, a w ataku często odciążał go przyjmujący Jeroen Rauwerdink. Trzecia odsłona zakończyła się wygraną Latiny 25:18.

Czwarty i jak się okazało ostatni set tego pojedynku zdecydowanie korzystniej rozpoczął się dla graczy Prandiego. Jarosz, Verhees i Carmelo Gitto skutecznie kierowali piłki w boisko, a w szeregach rywali odpowiadał im jedynie Thijs Ter Horst i sporadycznie Viafara oraz Gocew. Kilkupunktowa przewaga Andreoli utrzymywała się przez całą partię, a siatkarze Bruno Bagnoliego nie potrafili jej zniwelować (20:17). Set zakończył się wynikiem 25:22, a cały mecz zwycięstwem Latiny 3:1.

Jakub Jarosz pojawił się w pierwszym składzie Andreoli Latina i rozegrał bardzo dobre zawody. Polak zdobył 24 punkty, co było najlepszym rezultatem w tym spotkaniu. Szesnaście oczek zapisał na swoim koncie dzięki skutecznemu atakowi (52%, 1 błąd i 7 razy zablokowany), jedno blokiem i aż siedem zagrywką. Tak dobra postawa reprezentanta Polski nie uszła uwadze wszystkich zgromadzonych w Pala Bianchini i Jarosz po meczu otrzymał nagrodę MVP spotkania.

Andreoli Latina – Marmi Lanza Werona 3:1
(22:25, 25:16, 25:18, 25:22)

Latina: Rauwerdink (20), Gitto (6), Sottile (3), Jarosz (24), Verhees (9), Fragkos, Rossini (libero) oraz Patriarca, Troy, Noda (6), Cissola i Guemart
Werona: Ter Horst (18), Gocew (14), Gavotto (15), Peacock, Viafara (9), Fedrizzi (9), Pesaresi (libero) oraz Bolla (1) i De Marchi (1)