Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Pola Nowakowska: Do Serbii pojedziemy walczyć o medale

Pola Nowakowska: Do Serbii pojedziemy walczyć o medale

fot. archiwum

- Awans na mistrzostwa Europy był naszym marzeniem i mam nadzieję, że w Serbii spełnią się nasze dalsze marzenia, czyli walka o medale - powiedziała szczęśliwa po wygranym meczu z Austrią, Pola Nowakowska, libero reprezentacji Polski kadetek.

PZPS: Za wami czwarty mecz i czwarte zwycięstwo 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do ME kadetek. Na usta się ciśnie jedno pytanie. Jak udawało się wam tak łatwo i szybko pokonywać inne drużyny?

Pola Nowakowska: – Od samego początku byłyśmy bardzo zmobilizowane, wiedziałyśmy o co gramy. Nie było łatwo, ale z każdą piłką nabierałyśmy pewności siebie, co nas bardzo podbudowywało.

Od początku turnieju prezentujecie się bardzo dobrze. W niedzielnym spotkaniu Austriaczki tylko w pierwszych dwóch setach próbowały nawiązać z wami walkę. W trzecim secie nie pozostawiłyście złudzeń, że jesteście najlepszą drużyną.– Pierwsze sety były naprawdę trudne. I my popełniałyśmy dość dużo błędów oraz nasze rywalki je popełniały, lecz ostatecznie w decydującym secie pokazałyśmy charakter i zdominowałyśmy przeciwniczki.

Wygrywając czwarty mecz w turnieju w Lutsk na Ukrainie, zapewniłyście sobie awans na mistrzostwa Europy kadetek. Cel został osiągnięty.

Tak, cieszymy się bardzo z tego powodu. Awans na mistrzostwa Europy był naszym marzeniem i mam nadzieję, że w Serbii się spełnią nasze dalsze marzenia, czyli walka o medale.

Która drużyna w czasie trwania turnieju sprawiła wam najwięcej problemów?

– Sądzę, że to właśnie Austria postawiła nam najtrudniejsze warunki do gry. Był to zespół grający dobrze taktycznie, choć i mecz z Holandią nie był także łatwy. Holenderki sprawiły nam sporo trudności swoją bardzo dobrą zagrywką.

Na zakończenie zmagań w Lutsk zagracie z gospodarzami turnieju, reprezentacją Ukrainy. Dobrze by było wygrać to spotkanie i postawić kropkę nad „i”. Czy będzie to trudne zadanie? Ukraina to trudny czy łatwy przeciwnik?

– Naszym celem w poniedziałkowym meczu jest pokonanie Ukrainy, która dysponuje świetnymi zawodniczkami. Nie mogę więc powiedzieć, że jest to łatwy przeciwnik. Nasz sztab szkoleniowy na pewno opracuje odpowiednią taktykę na ten zespół, a my postaramy się zrealizować założenia. Mam nadzieję, że postawimy kropkę nad „i” i wygramy ten turniej.

*Rozmawiała Katarzyna Porębska

 

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved