Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga po szesnastu kolejkach

Młoda Liga po szesnastu kolejkach

fot. archiwum

Runda zasadnicza Młodej Ligi powoli zbliża się ku końcowi. W 16. kolejce rozgrywek do niewielkiej niespodzianki doszło jedynie w Bełchatowie, gdzie miejscowi musieli uznać wyższość jastrzębian i tym samym spadli na 5. miejsce w tabeli.

Mecz pomiędzy Effectorem Kielce a Treflem Gdańsk został rozegrany awansem, 28 grudnia. Po nieco ponad godzinie gry z boiska zwycięsko schodzili młodzi gdańszczanie, inkasując po raz kolejny pełną pulę punktów, bez większego wysiłku. Co prawda miejscowi nie oddali meczu bez walki i w każdym z setów starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom, to jednak ze względu na ich słabą dyspozycję, przede wszystkim w bloku i nie najlepszy atak, musieli uznać wyższość siatkarzy z Gdańska. Należy dodać też, iż gdyby nie duża liczba błędów popełnianych przez przyjezdnych, mogli oni wygrać mecz w o wiele bardziej przekonującym stylu.

Effector Kielce – Trefl Gdańsk 0:3
(20:25, 20:25, 19:25)

Składy zespołów:
Effector: Wilczyński (4), Plutka (11), Kryniewski, Imiołek (1), Wasilewski (10), Adamus (7), Tajer (libero) oraz Rajkiewicz (1) i Koźdub
Trefl: Stępień, M’Baye (6), Behrendt (4), Zemlik (3), Stolc (18), Urbanowicz (8), Zaborowski (libero) oraz Sulima (2), Lewandowski (2) i Pietruczuk (7)
Do niespodzianki doszło w Bełchatowie, gdzie dziewiąta drużyna w tabeli, Jastrzębski Węgiel, pokonała lokalną Skrę. W wyniku tej porażki bełchatowianie spadli na piątą lokatę. Podopieczni Jarosława Kubiaka przede wszystkim dzięki nieco lepszej grze w ataku i niewielkiej liczbie popełnianych błędów własnych byli stroną dominującą w pierwszych dwóch setach. W trzeciej partii w szeregi przyjezdnych wkradła się odrobina rozluźnienia, co natychmiast wykorzystali gospodarze. Przede wszystkim poprawili oni swoją skuteczność ataku, co znów znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Jastrzębianie jednakże nie pozwolili im na więcej i w czwartej odsłonie ponownie narzucili im tempo, pewnie krocząc po zwycięstwo.

Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 1:3
(20:25, 20:25, 25:22, 21:25)

Składy zespołów:
Skra: Augustyniak, Maćkowiak (2), Koźmiński (22), Konieczny (3), Pietrzak (14), Bogus (4), Turoboś (libero) oraz Kowalewski (5), Markiewicz (4) i Zugaj (3)
JW: Zborowski (7), Nawrocki (7), Pihan (16), Grad (2), Formela (17), Sławiński (10), Popiwczak (libero)


Szybko, łatwo i przyjemnie – tak najkrócej można podsumować zwycięstwo spalan nad częstochowianami. Podopieczni Macieja Zendeła od samego niemal początku dyktowali warunki gry, nie pozwalając przeciwnikom choćby w najmniejszym stopniu nawiązać z nimi walki. Ich fantastyczna gra, czy to w ataku, w bloku, w polu serwisowym, czy w przyjęciu, a także niewielka liczba błędów własnych sprawiły, iż bardzo pewnie zwyciężyli to spotkanie, pozwalając siatkarzom spod Jasnej Góry na zdobycie zaledwie trzydziestu czterech oczek. Przyjezdni bez wątpienia jak najszybciej będą chcieli zapomnieć o tym meczu, a zwłaszcza o drugiej partii, kiedy to zostali dosłownie wbici w parkiet przez miejscowych.

SMS PZPS Spała – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:0
(25:13, 25:8, 25:13)

Składy zespołów:
SMS: Nowakowski (4), Smolarczyk (6), Bołaż (11), Bieniek (15), Wolański (1), Bednorz (5), Kowalski (libero) oraz Siek (1), Gajdek (3), Kramer (4), Drewniak i Dawid (3)
AZS: Kapitański (6), Kotas (4), Gałkowski (7), Jędraszek, Guc (1), Gębski, Szadkowski (libero) oraz Kot (3), Hyjek (1) i Osiecki (1)


 

Zespół MOS Wola AZS Politechnika Warszawska, podobnie jak i w piątej kolejce, tak i teraz odniósł trzysetowe zwycięstwo nad ekipą AZS-u Olsztyn. Co prawda łatwo nie było, bowiem zawodnicy z Warmii dzielnie stawiali opór i niemalże w każdym elemencie siatkarskiej sztuki stanowili równorzędnych partnerów dla warszawian, lecz jednakże to blok był przysłowiowym języczkiem u wagi. Przyjezdni bowiem zdobyli nim aż osiem razy więcej oczek, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Indykpol AZS Olsztyn – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 0:3
(23:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:
AZS: Ruszczyk (4), Wojtulewicz, Guzewicz (17), Kozłowski (6), Kochanowski (6), Bednarczyk (5), Mariański (libero) oraz Kluchciński, Obrębski i Urbanowicz (3)
MOS: Skwarek (1), Urbański (12), Osiecki (13), Monkiewicz (4), Kańczok (6), Sęk (13), Bujniak (libero) oraz Dmowski, Sobolewski (3) i Turkot

Mecz Delecty Bydgoszcz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany 16 lutego o godzinie 10:30.

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved