Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Rząśnia polegli w Raciborzu

II liga M: Czarni Rząśnia polegli w Raciborzu

Zawodnicy LKS Czarni Wirex Rząśnia zaliczyli kolejną porażkę. Tym razem ulegli w meczu wyjazdowym drużynie Rafako Racibórz. W szeregach Czarnych pomimo zmiany trenera jakość gry nie uległa poprawie.

Pierwszy set to wyrównana gra tylko do stanu 2:2. Później miejscowi przejęli inicjatywę i zaczęli w jednym ustawieniu budować przewagę. Przy stanie 6:2 trener Pałyga poprosił o czas. W kolejnych dwóch akcjach raciborzanie dobrze zagrali blokiem i podwyższyli wynik na 8:2. Dopiero w tym momencie Czarni się przełamali i zaczęli odrabiać stratę. Ataki Tomasza Miarki i Adama Łukasika sprawiły, że przewaga Rafako stopniała do dwóch punktów (10:8). O czas poprosił Witold Galiński. Tuż po nim Łukasik wraz z Lipińskim skutecznie zablokowali atak miejscowych i było już 10:9. W tym momencie zakończyła się dobra passa Czarnych. Raciborzanie zdobyli trzy punkty z rzędu. O kolejny czas poprosił Leszek Pałyga. Gra dalej nie szła po jego myśli, gdyż Czarni przegrywali 13:20. Wprowadzenie Bartosza Woźniaka za Piotra Dłubałę pozwoliło zredukować przewagę miejscowych do czterech punktów (23:19). Trener Galiński poprosił o drugi czas. W następnych dwóch akcjach górą byli zawodnicy znad Odry, wygrywając seta 25:19.

Pierwsze „oczko” w drugiej odsłonie zdobył Adam Łukasik. Później walka toczyła się punkt za punkt przy nieznacznej przewadze przyjezdnych. Po stronie Czarnych atakami popisywał się Tomasz Miarka, a po stronie Rafako Patryk Otlik (7:9). Atak Macieja Kowalonka oraz błąd dotknięcia siatki sprawiły, że stan seta wyrównał się (9:9). Po chwili Czarni zdobyli dwa punkty i o czas poprosił trener miejscowych. Uwagi skierowane do podopiecznych przyniosły pozytywny skutek, gdyż raciborzanie wywalczyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 13:11. Tym razem o czas poprosił Leszek Pałyga. Czarni zagrali kilka razy blokiem i wyszli na prowadzenie 15:14. Po skutecznych atakach Adama Łukasika przewaga wzrosła do trzech oczek (20:17). O drugi czas poprosił Witold Galiński. Tuż po nim miejscowi zwarli szyki i doprowadzili do remisu 20:20. Trener przyjezdnych zmuszony był zareagować kolejny raz i przywołał swoich podopiecznych na trzydzieści sekund. Po ataku Adama Łukasika na tablicy wyświetlił się wynik 20:21. Raciborzanie znowu dobrze zaatakowali i wysunęli się na prowadzenie. W tym momencie trenerzy przeprowadzili zmiany taktyczne, m.in. w Rząśni za Lipińskiego wszedł Komor, a w Rafako w miejsce Otlika pojawił się Władarz. Zmiana na lepsze wyszła miejscowym, którzy blokiem powstrzymali atak Bartosza Woźniaka. Na boisko powrócił Filip Lipiński, który chwilę potem nadział się na blok i gospodarze mieli piłkę setową. Ostatecznie set zakończył się skutecznym atakiem Dawida Kućmy i miejscowi prowadzili już 2:0 (25:22).

W trzeciej partii pierwszy punkt zdobyli rząśnianie. Jednak po chwili to raciborzanie prowadzili jednym punktem (3:2). Prowadzenie utrzymywało się do stanu 11:10. Chcąc przełamać wynik, trener Czarnych zdecydował się na radykalne posunięcie. Za Jedrzeja Brożyniaka wprowadził Marcina Boruca oraz za Tomasza MiarkęAdriana Krasia. Niestety po chwili było już 15:13 i trener Pałyga zdecydował się wziąć czas. Od tego momentu dla rząśnian rozpoczęła się dramatyczna walka o przechylenie szali zwycięstwa na własną stronę. Niestety z marnym skutkiem. Gdy było już 23:21, o kolejny czas poprosił Pałyga. Po skutecznym ataku Marcina Boruca Czarni mieli jeszcze szanse na zwycięstwo. Ostatecznie przyjezdni ulegli jednak również w tej partii po nieudanym ataku Bartosza Woźniaka i gospodarze mogli cieszyć się z trzech ważnych punktów.

Rafako Racibórz – Czarni Rząśnia 3:0
(25:19, 25:22, 25:22)

Rafako: Lipiec, Kućma, Kowalonek, Cieślar, Galiński, Władarz, Taterka (libero) oraz Otlik
Czarni: Brożyniak, Dłubała, Łukasik, Miarka, Kuna, Lipiński, Mikołajczyk (libero) oraz Komor, Kraś, Boruc i Woźniak