Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetek: Polki przeszły turniej kwalifikacyjny niczym burza

El. do ME kadetek: Polki przeszły turniej kwalifikacyjny niczym burza

fot. CEV

Polskie kadetki niepodzielnie rządziły na Ukrainie, gdzie rozgrywany jest turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki w kolejnym meczu nie dały rywalkom szans i zapisały na swoim koncie piąte trzysetowe zwycięstwo.

Po kilku dobrych zagraniach Polek i szybkim prowadzeniu 5:2, sytuacja odwróciła się i to rywalki wygrały sześć kolejnych akcji i wyszły na prowadzenie 6:5. To był jedyny moment w secie, gdy polskie kadetki pozwoliły sobie na taki przestój, a następne dziewięć punktów z rzędu trafiły na konto zespołu Grzegorza Kosatki (14:6). Reprezentantki Polski złapały swój rytm, podłamały swoją postawą rywalki i już tylko podwyższały nadwyżkę (18:7, 22:7). Przeciwniczki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki już do końca odsłony premierowej i uległy w niej do 11.W drugim secie Polki wyszły na dwa oczka „do przodu”, ale Ukrainki starały się tym razem nie stracić kontaktu z polskim zespołem i wyrównały 3:3. Skuteczna gra reprezentantek naszego kraju pozwoliła im triumfować w trzech kolejnych akcjach, co było początkiem budowania kolejnej przewagi. Z każdym kolejnym uderzeniem, sprytnym plasem czy błędem rywalek dominacja Polek zaczynała ponownie dawać o sobie znać (8:4, 12:5). Tym razem ponownie biało-czerwonym przydarzył się niedługi przestój, w czasie którego przeciwniczki zbliżyły się na trzy oczka straty (10:13), ale wtedy ponownie ekipa trenera Kosatki rozpoczęła pracę nad przewagą (16:11, 20:12). Ostatecznie partia ponownie zakończyła się niepodważalnym zwycięstwem polskiego zespołu 25:15.

Trzecią część pojedynku otworzyła wyrówna gra, a lekko z przodu były nawet reprezentantki Ukrainy (4:3). To było jednak wszystko, na co pozwolił im polski zespół. Miażdżąca przewaga w każdym elemencie ponownie uwidoczniła się w wyniku (9:4, 12:5). Reprezentacja Polski, w której składzie nie pojawiło się kilka podstawowych zawodniczek, które mogły odpocząć po trudach całego turnieju, radziła sobie wyśmienicie. Po raz kolejny nasze reprezentantki świetnie spisywały się w bloku i zagrywce, wykorzystywały praktycznie każdą okazję do ataku i wyraźnie górowały nad kolejnymi rywalkami. Partia padła łupem Polek ponownie do 15 i nasza kadra kadetek przebrnęła przez turniej eliminacyjny bez straty seta.

W tym pojedynku gra polskich kadetek była umiejętnie rozłożona na cały zespół. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła Aleksandra Kazała, która zanotowała również świetną, 71% skuteczność w ataku. Kroku dzielnie dotrzymywała jej Kornelia Moskwa z 11 punktami i 63% skutecznością w ataku oraz czterema punktami w bloku. Po 10 oczek do dorobku polskiego zespołu dołożyły Małgorzata Barszcz i Magdalena Damaske. Świetnie w polu zagrywki spisywała się natomiast Aleksandra Wańczyk.

Polska – Ukraina 3:0
(25:11, 25:15, 25:15)

Składy zespołów:
Polska: Moskwa (11), Wańczyk (8), Barszcz (10), Szczygieł (3), Damaske (10), Kazała (13), Pasiut (libero) oraz Nowakowska (libero) i Smarzek (1)
Ukraina: Polszina (1), Skrypak (4), Slabko (3), Karpuszina (6), Pass (5), Tichczenko (2), Karasowa (libero) oraz Uszwa (7), Kushnarczuk i Ukrainec

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved