Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetek: Holandia uzupełniła grono finalistów

El. do ME kadetek: Holandia uzupełniła grono finalistów

Zakończyły się kwalifikacje do finałów mistrzostw Europy kadetek. Oprócz gospodarzy, reprezentacji Czarnogóry i Serbii, obrońcy tytułu - Turcji i ośmiu zespołów, które już wczoraj wywalczyły awans, w turnieju finałowym zagra również Holandia.

Grupa A

W grupie A kwestia awansu została rozstrzygnięta już w niedzielę. Ostatniego dnia w Moskwie trzysetowe zwycięstwa odniosły zarówno Włoszki, jak i Rosjanki. „Azzure" pokonując 3:0 Norwegię, zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli, gospodynie turnieju wygrały w trzech setach, ale po zaciętym meczu, z Białorusią. Trzecie miejsce w grupie A zajęły reprezentantki Belgii, które pokonały 3:0 najsłabszą w grupie Estonię.

Grupa B

Również w grupie B było wiadomo już wczoraj, że reprezentacje Niemiec i Czech awansują do finałów ME kadetek. Ostatniego dnia w Brnie obie drużyny zmierzyły się ze sobą w meczu o pierwsze miejsce w grupie. Górą były Niemki, które pokonały zespół gospodyń 3:1. W meczu o 3. miejsce w grupie B reprezentacja Portugalii prowadziła już 2:0, ale losy meczu się odwróciły i po wygranym tie-breaku to młode Węgierki wzniosły ręce w geście triumfu.

Grupa C

Jak burza przeszły kwalifikacje w grupie C siatkarki reprezentacji Polski. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki wygrały wszystkie pięć spotkań, nie tracąc ani jednego seta. W ostatnim pojedynku biało-czerwone nie dały szans gospodyniom turnieju, reprezentacji Ukrainy. Porażkę Ukrainek wykorzystały reprezentantki Holandii, które wygrywając 3:0 z Anglią, zapewniły sobie awans. W ostatnim meczu siatkarki z Austrii pokonały 3:0 Łotwę i zajęły ostatecznie trzecie miejsce w grupie C

Grupa D

Pierwszy mecz ostatniego dnia turnieju w Novej Goricy miał zadecydować o tym, który z zespołów awansuje do finałów ME kadetek. Po pierwszym secie więcej powodów do zadowolenia miały młode Bułgarki, jednak kolejne trzy set padły łupem reprezentacji Rumunii. Na pełną radość Rumunki czekały jeszcze do końca pierwszego seta meczu Słowenii z Chorwacją i… wyniki pozostałych grup. Gospodynie nie zawiodły i pewnie wygrały 3:0, kończąc kwalifikacje z kompletem zwycięstw i bez straty seta. Jednak reprezentacja Rumunii okazała się mieć najgorszy bilans ze wszystkich drużyn z drugich miejsc i na finały ME ostatecznie nie pojedzie. W ostatnim meczu reprezentacja Słowacji w trzech setach pokonała Izrael.

Grupa E

W grupie E już wcześniej było wiadomo, że w finałach ME zagrają drużyny z Francji i Grecji. W bezpośrednim meczu tych zespołów o pierwsze miejsce w tabeli górą były Francuzki. Trzecie miejsce po zwycięstwie z Azerbejdżanem zajęły młode siatkarki z Finlandii. W ostatnim meczu Hiszpania pokonała 3:0 Danię, ale ten mecz nie miał już większego znaczenia.

Grecja – Francja 1:3
(25:19, 21:25, 11:25, 17:25)
Azerbejdżan – Finlandia 0:3
(16:25, 18:25, 18:25)
Hiszpania – Dania 3:0
(25:23, 25:20, 25:23)