Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wioletta Szkudlarek: To bardzo ważne dla nas zwycięstwo

Wioletta Szkudlarek: To bardzo ważne dla nas zwycięstwo

fot. Bogusław Krośkiewicz

W spotkaniu pomiędzy Impelem Wrocław i AZS Białystok bardzo dobrze zagrała Wioletta Szkudlarek, która zastępowała kontuzjowaną Vesnę Djurisic. - Mam możliwość grania, pokazania się, pomocy zespołowi - korzystam z tego - przyznała zawodniczka po meczu.

We Wrocławiu bez wątpienia mogą powiedzieć: „wreszcie” – wczoraj bowiem Impel Wrocław po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył z kompletem punktów. – To bardzo ważne dla nas zwycięstwo, bo za trzy punkty w końcu. Cieszymy się z wyniku. Musimy gdzieś łapać te punkty i myślę, że to jest dobry początek i w następnych meczach powinno być tylko lepiej – przyznała po spotkaniu Wioletta Szkudlarek.

Wioletta Szkudlarek wczoraj z uwagi na kontuzję Vesny Djurisic została przez nowego trenera Tore Aleksandersena desygnowana do gry w pierwszej szóstce. Warto wspomnieć, iż dla tej zawodniczki była to pierwsza tego typu szansa w tym sezonie – mimo to, jak przyznaje, nie czuła związanej z tym presji. – Nigdy nie podchodzę do tego w ten sposób. Mam możliwość grania, pokazania się, pomocy zespołowi – korzystam z tego. Środkowa rozegrała przeciwko AZS Białystok bardzo dobre spotkanie – zdobyła osiem punktów (pięć z ataku, jeden blokiem, a do tego dołożyła dwa asy serwisowe). Zawodniczka atakowała z 70% skutecznością.

W spotkaniu z AZS Białystok ekipie z Wrocławia udało się osiągnąć bardzo korzystny wynik, a do tego warto odnotować widoczną poprawę w grze zespołu. – Myślę, że w naszej grze widać jakiś krok do przodu i to jest taki „promyczek”, który w przyszłości rozbłyśnie. Będziemy dużo pracować teraz, aby osiągnąć to jak najszybciej – przyznała Wioletta Szkudlarek. Źródeł poprawy można upatrywać po pierwsze w przyjściu nowej rozgrywającej Maji Ognjenovic, a po drugie w zmianie trenera i objęciu tego stanowiska przez Tore Aleksandersena. Wiadomo, że ciężko mówić o bezpośrednich efektach treningowych, ale już widać, że zmiany te wniosły nieco świeżości do drużyny, a tego niewątpliwie trzeba było Impelowi. – Same pozytywne wrażenia. Ciężko cokolwiek dokładnie powiedzieć, bo widzieliśmy się raptem na dwóch treningach. Najbliższy czas pokaże jak ta współpraca będzie się układać – mówi o współpracy z nowym szkoleniowcem środkowa Impelu Wrocław.Pozostaje pytanie: co dalej? Limit przegranych i rozczarowań Impel Wrocław wyczerpał już dawno. Teraz ekipa z Dolnego Śląska musi z całych sił szukać punktów w kolejnych spotkaniach – punktów, które pozwolą jej awansować w ligowej tabeli. – Myślę, że nie możemy się nastawiać do kolejnych spotkań z dużą presją. Musimy dobrze przepracować tydzień, a następnie zrobić wszystko co w naszej mocy, by zwyciężyć. Potrzebujemy punktów i będziemy w każdym meczu się o nie starać – przyznała na zakończenie Wioletta Szkudlarek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved