Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tuomas Sammelvuo trenerem reprezentacji Finlandii

Tuomas Sammelvuo trenerem reprezentacji Finlandii

fot. archiwum

Dobrze znany w Polsce Tuomas Sammelvuo postanowił zakończyć swoją siatkarską karierę i przejść "na drugą stronę", a mianowicie zostać szkoleniowcem. Pierwszym zespołem, który poprowadzi Sammelvuo, będzie męska reprezentacji Finlandii.

Tuomas Sammelvuo, przyjmujący i kapitan drużyny narodowej Finlandii od 1997 roku, został trenerem reprezentacji swojego kraju. Fin podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne dwa. Na początku sezonu 2012/2013 Sammelvuo zasilił szeregi Lokomotiwu Nowosybirsk, jednak objąwszy stanowisko selekcjonera, zdecydował się zakończyć karierę.

W ciągu swojej bogatej kariery siatkarskiej Tuomas Sammelvuo reprezentował kluby fińskiej, belgijskiej, japońskiej i francuskiej ekstraklasy, włoskiej Serie A i rosyjskiej Superligi. Polskim kibicom przyjmujący jest zapewne znany z występów w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, dla której zdobywał punkty w sezonie 2009/2010. Na swoim koncie Sammelvuo ma m.in. dwa mistrzostwa Finlandii, Puchar Włoch i Francji, a także europejskie trofea w postaci złotych medali Pucharu CEV i Ligi Mistrzów. W kadrze narodowej największym sukcesem Fina było zajęcie 4. miejsca podczas mistrzostw Europy w 2007 roku.

Wybory nowego trenera reprezentacji odbyły się w Helsinkach. Prezydent fińskiej federacji siatkówki, Hanna Liskola-Kesonen, wyjawiła jakie są cele Finlandii na najbliższe lata. – Głównym celem reprezentacji Finlandii jest zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i Tuomas idealnie pasuje na stanowisko trenera, gdyż sam gra na wysokim poziomie już od 20 lat. Poza tym brał udział w najbardziej prestiżowych europejskich turniejach. Wierzymy, że jest w stanie pomóc fińskiej siatkówce „wspiąć się” wyżej – stwierdziła Liskola- Kesonen.

 

źródło: volleyballnews.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved