Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Rzeczywiście mamy mocną psychikę

Magdalena Mazurek: Rzeczywiście mamy mocną psychikę

fot. archiwum

Bydgoszczanki odniosły kolejne już zwycięstwo na własnej hali. Pokonały rywalki z Legionowa, rewanżując się tym samym za przegraną w pierwszej rundzie rozgrywek i dopisując na swoim koncie bardzo cenne punkty.

Trzeba zaznaczyć, że mecz był bardzo wyrównany, a o wyniku zdecydowały niuanse. Drużyny walczyły o każdą piłkę, a spotkanie w większości toczyło się „punkt za punkt”. – Jest nam przykro, że mecz się tak zakończył, bo podjęłyśmy walkę. Myślę, że wynik mógł obrócić się na korzyść każdej ze stron – powiedziała po zakończeniu spotkania Kinga Bąk. Uważam też, że po takiej grze jak dziś zasłużyłyśmy na to, żeby tutaj zdobyć jakieś punkty, bo zarówno dla nas, jak i dla Bydgoszczy są one teraz bardzo ważne, a wręcz bezcenne – skwitowała kapitan Legionovii.

W zupełnie innych nastrojach z boiska schodziły bydgoszczanki, którym udało się umocnić na siódmej pozycji w tabeli. – Bardzo cieszę się z przebiegu tego meczu i z tego, że zdobyłyśmy 3 punkty. Myślę, że dzisiaj zagrałyśmy bardzo zespołowo, walecznie – skomentowała kapitan bydgoskiego Pałacu. – Stwierdzam, że rzeczywiście mamy mocną psychikę, bo w końcówkach setów zespół z Legionowa nam „uciekał”, ale my potrafiłyśmy grać do końca i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść – dodała na zakończenie, zadowolona z postawy swoich koleżanek, Magdalena Mazurek.

Zespół z Legionowa dotychczas na wyjeździe wygrał tylko jednego seta, a jego szkoleniowiec – Wojciech Lalek – nie ukrywał, że liczył na to, że w Bydgoszczy uda im się przełamać tę passę. – Są takie mecze przegrane, po których człowiek z pokorą przyjmuje wynik, bo przeciwnik jest zdecydowanie lepszy i my do tej pory na wyjazdach takie mecze rozgrywaliśmy. Tym razem było inaczej, dlatego żałuję, że nie ugraliśmy tutaj nawet seta – podsumował szkoleniowiec legionowianek. Dla jego drużyny to spotkanie miało bardzo duże znaczenie. Jak zaznaczył sam trener, do rozegrania pozostało coraz mniej meczów, a tym samym mało szans na podjęcie walki w fazie play-off. Jednak zapowiedział, że to jeszcze nie koniec walki. Dodał też, że dołoży wszelkich starań, aby udało się jeszcze powiększyć dorobek punktowy drużyny.Gospodynie wczorajszego spotkania mogą spokojnie zacząć przygotowania do rywalizacji z Budowlanymi Łódź, zdobyte punkty dają im pewien komfort psychiczny i dodatkową pewność w umiejętności zespołu, chociaż jak podkreślił ich szkoleniowiec, liga wciąż trwa, a w rozgrywkach może się jeszcze wszystko wydarzyć. – Mieliśmy trochę sportowego szczęścia. Był to mecz walki i pokazu charakteru. Dziewczyny zarówno z jednej, jak i z drugiej strony grały bardzo dobrze, dlatego bardzo się cieszę, że w końcówkach to my triumfowaliśmy – na pomeczowej konferencji powiedział Rafał Gąsior.Dzisiaj było z nami bardzo wielu kibiców, dlatego dziękujemy im za to i również im ten mecz dedykujemy – dodał na zakończenie trener bydgoszczanek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved