Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lukas Kampa zawodnikiem Lokomotiwu Charków

Lukas Kampa zawodnikiem Lokomotiwu Charków

fot. archiwum

Niemiecki rozgrywający Lukas Kampa przeszedł z Lokomotiwu Biełgorod do Lokomotiwu Charków. Niemiec podpisał kontrakt do końca sezonu. Władze klubu z Biełgorodu argumentują swoją decyzję tym, że Kampa w ostatnim czasie mało grał.

Swoją siatkarską karierę Kampa rozpoczął w rodzinnym mieście Bochum w klubie VC Telstar. Na początku 2008 Niemiec został powołany do reprezentacji. Jest uczestnikiem londyńskich igrzysk olimpijskich, na których – podobnie jak w Lidze Światowej 2012 – Niemcy zajęli piąte miejsce, a już we wrześniu zagrają na mistrzostwach Europy.

Od 2008 do 2010 Lukas Kampa reprezentował barwy klubowe niemieckiego VfB Friedrichshafen, z którym dwa razy sięgnął po mistrzostwo kraju. W 2010 roku razem z bratem Davidem przeniósł się do RWE VolleysBottrop, lecz z powodu kłopotów finansowych klubu, w grudniu 2011 roku zasilił szeregi włoskiej Piacenzy. Przed przejściem do Charkowa Kampa grał w Biełgorodzie, z którym pod koniec 2012 roku zdobył Puchar Rosji. W Biełgorodzie zostanie dwóch rozgrywających – Siergiej Makarow i Wadim Chamuckich, który pod koniec listopada znalazł się również w sztabie szkoleniowym zespołu z Biełgorodu, ale nie zakończył jeszcze kariery zawodnika.

Okoliczności przejścia Kampy do Charkowa związane są z odejściem belgijskiego rozgrywającego Franka Depestele. Depestele w grudniu opuścił klub z Charkowa z powodów osobistych i podpisał kontrakt z tureckim Fenerbahce.źródło: loko.pz.gov.ua

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved