Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Konieczna: Nasza forma musi iść w górę

Katarzyna Konieczna: Nasza forma musi iść w górę

fot. Łukasz Krzywański

- Białystok ma swoje problemy, a my to wykorzystałyśmy. To, czy nasza dyspozycja się poprawia, okaże się w następnych spotkaniach - po wygranym meczu z Białymstokiem komentuje Katarzyna Konieczna, atakująca Impelu Wrocław.

Wydaje mi się, że trener Aleksandersen na swój debiut w roli trenera Impelu nie mógł sobie wymarzyć lepszego przeciwnika niż AZS Białystok…

Katarzyna Konieczna: – Również tak mi się wydaje (śmiech). Cieszymy się z tego wyniku, bo zdobyłyśmy bardzo ważne trzy punkty, a trener miał udany debiut.

Czy po gładkiej wygranej z rywalem, który na środku wystawia nominalną przyjmującą, można w jakimkolwiek stopniu ocenić czy wasza forma idzie w górę?– Ciężko wyciągnąć jakieś wnioski po takim meczu. Białystok ma swoje problemy, a my to wykorzystałyśmy. To, czy nasza dyspozycja się poprawia, okaże się w następnych spotkaniach, bo czekają nas mecze z czołówką ligi. Jedna rzecz jest jednak bardzo pozytywna – dzisiaj wreszcie popełniłyśmy mało błędów własnych i dzięki temu gra nam się układała. Wcześniej było z tym o wiele gorzej. Mam nadzieję, że ta mniejsza ilość błędów to dopiero początek i pierwsze oznaki naszej lepszej formy.

Jak pracuje wam się z nowym trenerem?

– Tak naprawdę dopiero się poznajemy. Trener pracuje z nami od czterech dni, więc jest to za krótki czas, żeby dokonywać jakiejś oceny. Ale póki co zapowiada się, że będzie to bardzo udana współpraca.

Co Tore Aleksandersen powiedział wam na pierwszym treningu? Żebyście nie patrzyły na tabelę i skupiały się tylko na każdym kolejnym meczu?

– Trener chyba sam nie patrzył na tabelę, bo inaczej pewnie by tutaj nie przyszedł (śmiech). A na poważnie to powiedział, że w nas wierzy i widzi w naszej grupie spory potencjał, który postara się wykorzystać do poprawy naszej gry, a w konsekwencji wyników.

Teraz przed wami mecze z najlepszą czwórką ligi. Czasu za wiele nie macie, a forma musi iść w górę, by powalczyć z dużo mocniejszymi przeciwnikami od Białegostoku…

– Te spotkania pokażą trochę, gdzie tak naprawdę jesteśmy. Wierzymy, że uda nam się skuteczniej powalczyć z tymi rywalami niż w pierwszej rundzie. Nie wiemy jeszcze jak nowy trener poprowadzi nam cykl treningowy. Czy będzie już bardziej szykował formę pod rundę play-off i zrobi nam większe obciążenia siłowe, czy postara się, byśmy już teraz szybko się poprawiły i spróbowały utrzymać dobrą dyspozycję do drugiej fazy. Na pewno postaramy się, by w najbliższym czasie nasze wyniki były zdecydowanie lepsze niż dotychczas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved