Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Niespodzianka w Gorzowie, lider pokonany

II liga M: Niespodzianka w Gorzowie, lider pokonany

Siatkarze GTPS-u Gorzów Wielkopolski sprawili sporą niespodziankę, pokonując 3:2 lidera pierwszej grupy - Krispol Września. Podopieczni Krzysztofa Wójcika prowadzili już 2:0, ale nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad „i".

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po asach serwisowych Czapli oraz udanej kontrze Janasa wyszli na prowadzenie 7:3. Wówczas szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o czas dla swojej drużyny. Początkowo nie przynosił on efektu (10:5), ale z biegiem czasu Krispol zaczął przejmować inicjatywę na boisku, a po autowym zbiciu Maciejewicza na świetlnej tablicy pojawił się remis (13:13). Udane bloki gości w połączeniu ze skuteczną grą Iglewskiego spowodowały, że ekipa z Wielkopolski odskoczyła od rywali na dystans pięciu oczek (19:14). W końcówce przyjezdni nie pozwolili już gospodarzom na odrobienie strat i pewnie zwyciężyli 25:19.

Pierwsze minuty drugiej odsłony nie dały większej przewagi żadnej z drużyn. Oba zespoły walczyły cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Sytuacja zmieniła się dopiero po dwóch blokach na Kociku, dzięki którym wrześnianie odskoczyli od rywali na dystans trzech punktów (11:8). W kolejnej fazie seta goście kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:13). Ale gorzowianie nie zamierzali się poddawać. Po ataku z drugiej piłki Wagnera tracili do przeciwników już tylko jedno oczko (18:19). Jednak okazało się, iż to było wszystko, na co było ich stać w tej partii. Zbicia Iglewskiego i dobra gra przyjezdnych w bloku ponownie dały im kilka oczek przewagi (23:20). Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 25:23.

W początkowej fazie trzeciego seta gospodarze wyszli na niewielkie prowadzenie (5:3), ale przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania (6:6). W kolejnych akcjach walka toczyła się cios za cios. Dopiero udany blok podopiecznych trenera Maciejewicza sprawił, że uzyskali oni dwa oczka przewagi nad rywalami (12:10). Błędy gości w połączeniu ze skuteczną grą Janasa dały nadzieję gorzowianom na przedłużenie meczu (16:11). Ekipie z Wielkopolski nie pomogły ani czasy brane przez trenera Wójcika, ani dokonywane przez niego roszady w składzie (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a lubuska drużyna pewnie dowiozła do końca wypracowaną wcześniej przewagę (25:20).

Po bloku na Kociku goście wyszli na prowadzenie na początku czwartej partii (5:3). Jednak chwilę później zawodnik ten popisał się asem serwisowym, czym doprowadził do remisu (6:6). W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny (12:12). Dopiero punktowa zagrywka Iglewskiego dała niewielką przewagę podopiecznym trenera Wójcika (15:13). Chwilę później tym samym rywalom odwdzięczył się Kocik (15:15) i walka rozgorzała na nowo. Po udanej kontrze Iglewskiego przyjezdni mieli dwie piłki meczowe (24:22), lecz żadnej z nich nie wykorzystali. Blok gorzowian i autowy atak gości sprawiły, że o końcowym wyniku meczu musiał zadecydować tie-break (27:25).

Jego lepiej rozpoczęli siatkarze GTPS-u, którzy głównie po błędach gości wyszli na prowadzenie 6:2. Widać było, iż wrześnianie są wyraźnie rozbici niepowodzeniem w poprzedniej odsłonie. W dodatku w ich szeregi wkradła się nerwowość, która spowodowała, że przy zmianie stron przegrywali 3:8. W kolejnych akcjach gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, a Kocik na spółkę z Maciejewiczem prowadzili drużynę do sukcesu (12:5). Ostatecznie zawodnicy trenera Maciejewicza rozstrzygnęli decydującego seta na swoją korzyść 15:7, czym sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. Natomiast wrześnianie będą mieli o czym myśleć, bowiem trzy punkty mieli na wyciągnięcie ręki, a wyjechali z Gorzowa Wielkopolskiego zaledwie z jednym.

GTPS Gorzów Wielkopolski – Krispol Września 3:2
(19:25, 23:25, 25:20, 27:25, 15:7)