Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Grypa nie przeszkodziła

I liga K: Grypa nie przeszkodziła

fot. archiwum

Zdziesiątkowane grypą akademiczki z Krakowa pokonały beniaminka z Torunia. Mecz dostarczył wielu emocji, nie tylko sportowych. Trenerzy obydwu ekip narzekali na problemy zdrowotne swoich podopiecznych.

Emocje przed meczem Elitesek AZS UEK z Budowlanymi Toruń pojawiły się jeszcze kilka dni przed samym spotkaniem. W piątek pisaliśmy o problemach zdrowotnych krakowskiej ekipy, w której zapanowała epidemia grypy. Klub starał się przełożyć spotkanie, jednak nie udało się dojść do porozumienia z ekipą z Torunia. Wywołało to ogromne emocje zarówno wśród kibiców, jak i samych zawodniczek.

W dniu meczu trener Jacek Skrok miał do dyspozycji zaledwie osiem zawodniczek, natomiast Mariusz Soja do protokołu meczowego zgłosił pełną dwunastkę, chociaż jak przyznał po meczu, część zawodniczek nadal boryka się z problemami zdrowotnymi.

Spotkanie lepiej rozpoczęły akademiczki, które w początkowej fazie seta kończyły niemal wszystkie ataki. Nie do zatrzymania były środkowe: Magdalena Fedorów, Katarzyna Połeć oraz Aleksandra Król, która w tym meczu zagrała po przekątnej z rozgrywającą (8:5). Rywalki, prowadzone przez Paulę Słonecką i Ewelinę Toborek, szybko niwelowały straty (7:8), by chwilę później pozwolić rywalkom na odbudowanie przewagi (14:10). Przy stanie 18:13 o czas poprosił trener Mariusz Soja, a po powrocie na boisko jego podopieczne zdołały ponownie zmniejszyć dystans, by po asie serwisowym Roksany Brzóski przegrywać 16:19. Końcówka należała już jednak do krakowianek. Torunianki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Połeć, co wykorzystały jej koleżanki, kończąc seta podwójnym blokiem (Fedorów i Król) i zwyciężając 25:18.Druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 2:0, jednak już chwilę później, po dwóch skutecznych blokach pary Fedorów-Król, to ekonomistki wyszły na prowadzenie 4:3. Przez krótki okres gry kibice mogli obserwować walkę punkt za punkt, jednak od stanu 7:6 torunianki popełniły trzy błędy (w tym błąd ustawienia). Gospodynie wyraźnie nabrały wiatru w żagle, efektownie broniąc (głównie Monika Sroga) oraz atakując (12:9). Ekonomistki pewnie prowadziły grę, utrzymując bezpieczną przewagę, jednak po serii udanych ataków Brzóski torunianki doprowadziły do wyrównania (17:17). Przy stanie 23:22 dla gospodyń, z krótkiej zaatakowała Fedorów, a seta zakończyła rozgrywająca Ewa Matyjaszek-Matela (25:22).

Torunianki kolejną partię rozpoczęły z animuszem i po skutecznym obiciu bloku przez Joannę Sobczyk, podopieczne Mariusza Soi prowadziły 3:1. Gospodynie jednak ponownie szybko odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania (3:3). Walka punkt za punkt trwała tylko przez chwilę i od stanu 6:6 dwoma skutecznymi zbiciami oraz blokiem popisała się Matyjaszek-Matela (9:6). Od tego momentu na parkiecie istniała tylko jedna drużyna – ekonomistki, które były nie do zatrzymania w ataku (do środkowych i skrzydłowych dołączyła także rozgrywająca), a Monika Sroga była bezbłędna w przyjęciu i obronie. Silna zagrywka krakowianek odrzuciła rywalki od siatki, a tym samym nie potrafiły one skonstruować skutecznych akcji i były tylko tłem dla rywalek. Pojedyncze skuteczne ataki Brzóski pozwalały jedynie na przerywanie punktowych serii rywalek. Partię, jak i cały mecz, asem serwisowym zakończyła była siatkarka Budowlanych, Sandra Cabańska, ustalając wynik partii na 25:10.

Eliteski AZS UE Kraków – Budowlani Budlex Toruń 3:0
(25:18, 25:22, 25:10)

Składy drużyn:
UEK: Matyjaszek-Matela, Urban, Połeć, Król, Skiba, Fedorów, Sroga (libero) oraz Cabańska.
Budowlani: Łunkiewicz, Brzóska, Drzewiczuk, Sobczak, Słonecka, Toborek, Kolanowska (libero) oraz Kutyła i Pleśnierowicz

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved