Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Chemik kontynuuje serię zwycięstw

I liga K: Chemik kontynuuje serię zwycięstw

Miło wyjazd do Krakowa wspominać będą siatkarki Chemika Police, które w meczu 13. kolejki pokonały bez straty seta beniaminka, Wisłę Kraków. To już trzecia wygrana policzanek nad Białą Gwiazdą w tym sezonie.

Ekipy PSPS Chemika Police oraz AGH Galeco Wisły Kraków, przed sobotnim meczem, mierzyły się w tym sezonie już dwukrotnie. W meczu drugiej kolejki I ligi kobiet beniaminek z Krakowa bliski był sprawienia sporej niespodzianki, prowadząc w Policach 2:0. Ostatecznie jednak podopieczne Marcina Wojtowicza przegrały 2:3. W meczu IV rundy Pucharu Polski, który rozegrany został w Krakowie, górą były policzanki, zwyciężając 3:1.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od efektownych zbić byłej zawodniczki Wisły, Katarzyny Mróz oraz Izabeli Kowalińskiej, na które odpowiedziały tym samym Magdalena Jagodzińska oraz Ewa Śliwińska (7:7). W kolejnych akcjach trzy błędy z rzędu popełniła druga z nich, a powstałą w ten sposób przewagę przyjezdne utrzymywały przez dłuższy czas, w dalszej części seta jeszcze ją powiększając. Spora w tym zasługa także gospodyń, które popełniały wiele błędów. Kiedy zawodniczki Chemika oddały rywalkom dwa punkty z rzędu po własnych błędach, przy stanie 20:17 o czas poprosił Mariusz Wiktorowicz. Przerwa wyraźnie wybiła gospodynie z rytmu i po powrocie na boisko skuteczne akcje przeplatały błędami (na 5 zdobytych po przerwie punktów, aż cztery Chemik otrzymał po nieudanych akcjach Wisły). Autowa zagrywka Miroslawy Kijakowej zakończyła pierwszą partię (21:25).

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia policzanek, które po ataku Śliwińskiej w siatkę prowadziły już 4:0. Kilkupunktowe prowadzenie wyraźnie uśpiło przyjezdne, które zaczęły popełniać błędy i nadziewać się na blok krakowianek. Po autowym ataku Mróz Biała Gwiazda przegrywała już tylko 7:8. Po przerwie na żądanie trenera Wiktorowicza, za sprawą skutecznych ataków Justyny Raczyńskiej, policzanki odbudowały swoją przewagę (12:8). Po raz kolejny w tym secie przyjezdne nie potrafiły utrzymać prowadzenia i po autowym ataku Kowalińskiej na tablicy pojawił się remis po 12. Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt. Na skuteczne zbicia Joanny Mirek oraz Kowalińskiej krakowianki odpowiadały udanymi atakami Śliwińskiej i Biernatek. W końcówce więcej zimniej krwi zachowały bardziej doświadczone siatkarki Chemika i po zbiciu Agnieszki Rabki przyjezdne wygrały 26:24.

Także początek trzeciej odsłony był bardzo zacięty (4:4) i dopiero po błędzie Sandry Biernatek oraz udanych atakach Raczyńskiej i Kowalińskiej Chemik wyszedł na prowadzenie 9:6. Dzięki skutecznym blokom oraz udanym atakom podopieczne trenera Wiktorowicza powiększały tylko przewagę (15:9 po błędzie Adrianny Szady). Wiślaczki, ciągle popełniając proste błędy, znacząco ułatwiały rywalkom zadanie. W końcówce partii doświadczone policzanki nie pozwoliły rywalkom na odrobienie chociażby części strat. Udane ataki Mróz, Mirek i Kowalińskiej sprawiły, że Chemik pewnie wygrał także i w trzeciej odsłonie, a tym samym w całym meczu.

AGH Galeco Wisła Kraków – Chemik Police 0:3
(21:25, 24:26, 18:25)

Składy drużyn:
Wisła: Szady, Biernatek, Pytel, Jagodzińska, Śliwińska, Nowakowska, Guzikiewicz (libero) oraz Tokarczyk (libero), Żochowska, Kijakova, Kuskowska i Surma
Chemik: Rabka, Raczyńska, Mróz, Kowalińska, Mirek, Jovanović, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Zielińska, Soter i Muhlsteinova