Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Nie wiem jak udało się nam wygrać

Grzegorz Łomacz: Nie wiem jak udało się nam wygrać

fot. archiwum

Trefl Gdańsk sprawił swoim kibicom niespodziankę wygrywając 3:2 z AZS Częstochową i tym samym zanotowawszy pierwsze zwycięstwo w Ergo Arenie. - Dzięki zwycięstwu, dalej możemy walczyć o cel, jakim jest wejście do „ósemki" - przyznał Dariusz Luks.

Częstochowianie od początku meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dwa pierwsze sety wygrane do 21 napawały optymizmem, lecz trzecia odsłona, w której AZS Częstochowa zdobył 10 punktów, zmieniła losy meczu. Dawid Murek, kapitan siatkarzy spod Jasnej Góry, powiedział, że zespół od dawna czeka na to, żeby zaprezentować dobrą siatkówkę. – Graliśmy nieźle, ale potem zaczęliśmy popełniać błędy. Szkoda tego przegranego meczu, bo prowadziliśmy 2:0 i stać nas było nawet na to, żeby wywieźć z Gdańska trzy punkty – przyznał.

Kapitan gospodarzy, Grzegorz Łomacz, nie ukrywał, że bardzo obawiał się tego spotkania i wygrana, mimo że za dwa punkty, cieszy. – Wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi z tych dwóch punktów, ale na pewno nie ze stylu, jaki zaprezentowaliśmy. Nie wiem w sumie jak udało nam się wygrać to spotkanie – zaznaczył Łomacz.

Na przyczynę porażek w dwóch pierwszych odsłonach wskazują błędy własne. Trefl Gdańsk oddał w nich aż 23 punkty przeciwnikom, a w trzech kolejnych partiach tylko 6. Marek Kardos, trener AZS Częstochowa, stwierdził jednak, że przyczyną porażki jest nieogranie drużyny. – Znowu przegraliśmy przez nieogranie. Gramy dobrze, aby potem stracić kilka punktów w jednym ustawieniu – wyjawił Marek Kardos. Klub z Częstochowy boryka się również z problemami kadrowymi i w związku z tym nie dysponuje pełną „dwunastką”.

Trener gospodarzy, Dariusz Luks, oznajmił, że odpowiedzią na przegrane dwa sety są błędy własne, dlatego cieszy fakt, że zespół się podniósł. – Chwała zawodnikom i kibicom, że wygraliśmy to spotkanie, bo wróciliśmy z dalekiej podróży. Dzięki zwycięstwu, dalej możemy walczyć o cel, jakim jest wejście do „ósemki” – zakończył Dariusz Luks.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved