Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Mucha: Udało nam się zachować zimną krew

Emilia Mucha: Udało nam się zachować zimną krew

Po raz drugi z rzędu KS Pałac wygrał u siebie mecz bez straty seta, tym razem na tarczy z Bydgoszczy wrócił zespół Legionovii. - Cieszymy się, że udało się zdobyć trzy punkty, mamy teraz pięć oczek przewagi nad zespołami, które są niżej w tabeli - mówi Emilia Mucha.

Mimo iż wygrałyście w trzech partiach, to wyniki w poszczególnych setach były bardzo wyrównane (25:23, 26:24, 25:22). Co zdecydowało o zwycięstwie Pałacu?

Emilia Mucha:Losy każdego seta ważyły się w końcówkach, nikt nie potrafił wypracować sobie dużej przewagi punktowej, więc raz prowadził zespół z Legionowa, raz my. Na szczęście udało nam się zachować zimną krew i dzięki temu wygrałyśmy w trzech setach, co bardzo nas cieszy.

Zaczęłaś spotkanie w wyjściowej szóstce, później zmieniła cię Martinez, jednak dość szybko wróciłaś na parkiet. Czy to, że mogłaś przez chwilę spojrzeć na grę z boku, w jakiś sposób pomogło ci?

– Na początku spotkania byłam bardzo zdenerwowana, wydaje mi się, że jednak lepiej układa mi się gra, kiedy wychodzę z ławki rezerwowych.

Po ostatnim spotkaniu z Piłą widziałem opatrunek lub okład z lodem na twoim kolanie, teraz już go nie ma, czy było to pokłosie jakiegoś urazu?

– Tak, w sierpniu przechodziłam zabieg artroskopii kolana, na szczęście szybko udało mi się wrócić do zdrowia.

Mecz z Legionowem był bardzo ważny, ponieważ przed tym spotkaniem w tabeli ligowej miałyście zaledwie dwa punkty przewagi nad zespołem Wojciecha Lalka. Czy ten fakt sprawił, że grałyście pod presją wyniku, czy może wręcz odwrotnie – zadziałał motywująco?

– Czułyśmy presję, bardzo chciałyśmy wygrać i cieszymy się, że udało się zdobyć trzy punkty, ponieważ mamy teraz pięć oczek przewagi nad zespołami, które są niżej od nas w tabeli.

Kolejne spotkanie zagracie w Łodzi, z ekipą Budowlanych, będziecie chciały odegrać się za spotkanie przegrane u siebie?

– Tak, oczywiście. Przegrałyśmy z Budowlanymi 2:3, choć równie dobrze to my mogłyśmy po tych pięciu setach cieszyć się ze zwycięstwa, dlatego tym bardziej chciałybyśmy wygrać w Łodzi.