Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetów: Polacy jadą na mistrzostwa

El. do ME kadetów: Polacy jadą na mistrzostwa

Reprezentacja Polski kadetów wygrała w Nitrze swój czwarty mecz 3:0. Dziś dosłownie zmiotła z parkietu Izrael. Tym samym biało-czerwoni zapewnili sobie udział w kwietniowych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

Biało-czerwoni zaczęli spotkanie z wysokiego C (4:0) i z każdą chwilą grali coraz lepiej. Na przerwie technicznej prowadzili już 8:2. Nasi młodzi siatkarze nie zwalniali tempa i grali koncertowo. Ich przewaga nie spadła poniżej siedmiu oczek. Przy stanie 17:8 wczorajszego bohatera meczu przeciwko Bułgarom – Rafała Szymurę – zmienił Jan Fornal, który w dzisiejszym spotkaniu okazał się kilerem dla Izraela. Polacy wygrali aż 25:9.

Druga partia zaczęła się tak samo jak pierwsza, od prowadzenia naszych kadetów 4:0. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec Izraela i jego podopieczni po przerwie zdobyli punkt. Przewaga Polaków była ogromna w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (8:2, 11:3, 16:9). Zawodnicy z Izraela zmniejszyli straty do pięciu oczek. Jednak chwilę później biało-czerwoni powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali do 15. W tym secie na boisku pojawili się zawodnicy, którzy wcześniej zbyt wiele nie grali, czyli: Artur Szalpuk, Tobiasz Wojtkowski, Sebastian Matula i Aleksander Maziarz.

Siatkarze, którzy weszli w poprzedniej partii, zostali na boisku na trzeciego seta. I ta część pojedynku rozpoczęła się dla naszych kadetów dobrze, od prowadzenia 3:0. Po kilku minutach na tablicy widniał wynik 12:1. To był pogrom. Polacy kontrolowali przebieg spotkania i po ostatnim gwizdku sędziego (25:11) mogli cieszyć się z awansu do mistrzostw Europy. Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie był Jan Fornal, który zdobył 14 punktów z 71% skutecznością w ataku. 100% w tym elemencie miał Aleksander Śliwka.

Polska – Izrael 3:0
(25:9, 25:15, 25:11)

Polska: Badura (5), Gryc (9), Bućko (10), Bieńkowski (1), Śliwka (7), Szymura (2), Piechocki (libero) oraz Maziarz (3), Matula, Fornal (14), Szalpuk (3) i Wojtkowski (3)
Izrael: Shafat, Finkelstein (5), Goldrin (9), Karavany, Ben Noun (2), Nseir (5), Sokker (libero) oraz Gaidash (libero), Herchko i Shoufani