Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Camper Wyszków najlepszy w Siedlcach

Camper Wyszków najlepszy w Siedlcach

W IV Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce najlepszy okazał się Camper Wyszków. Ekipa prowadzona przez Jana Sucha najpierw wygrała 3:2 z Pekpolem Ostrołęka, by w finale, również po tie-breaku, wygrać z gospodarzami.

Wśród uczestników turnieju w Siedlcach znaleźli się trzej pierwszoligowcy: gospodarze – Jadar Siedlce, Energa Pekpol Ostrołęka i Camper Wyszków oraz reprezentant II ligi – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski. Dwie półfinałowe pary stworzył Jadar i Trójka oraz Pekpol i Camper.

W pierwszym spotkaniu Jadar zmierzył się z drugoligowcem z Międzyrzeca Podlaskiego. Szkoleniowcy obu zespołów umówili się przed meczem, iż niezależnie od wyniku potrwa on nie więcej niż trzy sety. Siedlczanie od samego początku spotkania pokazali dobrą siatkówkę i pewnie zwyciężyli 25:16 i 25:19. W trzeciej odsłonie pewni swego gospodarze zagrali z większym luzem i nieco się zdekoncentrowali. Siatkarze UKS-u Trójki wykorzystali pomocną dłoń i wygrali z podopiecznymi Dominika Kwapisiewicza 25:23. Nie zaważyło to jednak na ostatecznym wyniku spotkania i tym samym pierwszym finalistą został Jadar Siedlce.

KPS Jadar Siedlce – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 2:1
(25:16, 25:19, 23:25)

Jadar: Gorzkiewicz, Żakieta, Bułkowski, Długosz, Obuchowicz, Kowalczyk, Kaniowski (libero)
Trójka: Nowacki, Łęgowski, Jesień, Ostapowicz, Sobieszczak, Wieczorek, Sadowski (libero) oraz Szaruga (libero), Roszkowski i Kasjaniuk

Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Pojedynek pomiędzy Energą Pekpolem Ostrołęka a Camperem Wyszków stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych zagrań. Po pierwszej, wygranej do 23 partii wyszkowianie wysoko ulegli swym rywalom (16:25) i na tablicy wyników widniał remis 1:1. Trzecia partia również padła łupem siatkarzy z Ostrołęki i wydawało się, że podopieczni Andrzeja Dudźca pójdą za ciosem i odniosą wygraną 3:1. Nic bardziej mylnego. Kamil Kacprzak i jego koledzy wzięli się za gonienie wyniku i zwycięstwo 25:19 w czwartej odsłonie dało im szansę na wygraną w piątym secie. Pekpol prowadził w decydującym starciu 8:7 i przy takim prowadzeniu kompletnie stanął. Niesamowite zagrywki Łukasza Kaczorowskiego pozwoliły Camperowi na wygraną 15:8 i awans do finału.

Energa Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 2:3
(23:25, 25:16, 25:20, 19:25, 8:15)

Energa Pekpol:
Król, Krzywiecki, Stańczuk, Pietkiewicz, Białek, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys i Naliwajko
Camper: Wójcik, Szulik, Kacprzak, Główczyński, Zrajkowski, Ł. Kaczorowski, Knasiecki (libero) oraz Kozłowski, Woroniecki, Zalewski, Pruski i Obrębski (libero)

W spotkaniu o trzecie miejsce na parkiecie spotkały się ekipy z Ostrołęki oraz Międzyrzeca Podlaskiego. Tak jak w spotkaniu półfinałowym, szkoleniowcy obu ekip umówili się na trzysetowy pojedynek. Trener Dudziec dał kilku rezerwowym okazję do gry od pierwszej piłki. W wyjściowej szóstce znalazło się miejsce między innymi dla Dawida Siwczyka, Cezarego Stanisławajtysa czy Jakuba Nowosielskiego. Odmieniony skład Pekpolu nie bez problemów wygrał pierwszego seta (25:22), a w drugim okazał się już zdecydowanie mocniejszy, wygrywając do 15. Podobnie jak w meczu z Jadarem Siedlce, zawodnicy Trójki urwali jednego seta, tym razem wygrywając 25:20.

Energa Pekpol Ostrołęka – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 2:1
(25:22, 25:15, 20:25)

Stanisławajtys, Naliwajko, Siwczyk, Białek, Nowosielski, Szczygielski, Krzywiecki (libero) oraz Król i Stańczuk
Trójka: Jesień, Łęgowski, Nowacki, Ostapowicz, Wieczorek, Sobieszczak, Szaruga (libero) oraz Kasjaniuk, Kondraciuk, Rybak i Sadowski (libero)

W wielkim finale, w którym o zwycięstwo zagrali ze sobą siatkarze Jadaru Siedlce i Campera Wyszków, emocji nie brakowało. Tak jak w pierwszym pojedynku z udziałem wyszkowian, tak i w finale zawodnicy Jana Sucha dostarczyli kibicom nie lada wrażeń. Premierowa partia wygrana przez siedlczan 25:22 oraz porażka w drugim secie 23:25 pokazały, że możliwy jest następny tie-break w tym turnieju. Camper po raz kolejny przegrywał w meczu 1:2, ale zdołał się podnieść, odrobić straty, doprowadzić do piątej partii i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Tym razem w decydującym secie wyszkowianie wygrali 15:11.

KPS Jadar Siedlce – Camper Wyszków 2:3
(25:22, 23:25, 25:19, 22:25, 11:15)