Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Staszewski: Nie da się grać bezbłędnie

Adrian Staszewski: Nie da się grać bezbłędnie

fot. Cezary Makarewicz

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza, choć przegrywali 1:2, zrewanżowali się warszawianom za porażkę 1:3 w I rundzie, pokonując ich w 3:2. - Mocna zagrywka pozwoliła nam odrzucić przeciwnika od siatki i to było kluczem do zwycięstwa - powiedział Adrian Staszewski.

Strefa Siatkówki: Udał wam się rewanż na Politechnice. Co zadecydowało o waszym zwycięstwie?

Adrian Staszewski:AZS Politechnika Warszawska jest dość trudnym rywalem do pokonania. Myślę, że w pewnych momentach popełnialiśmy zbyt dużo błędów, zwłaszcza w kontratakach. Mieliśmy łatwe piłki do podbicia, ale obrona nie funkcjonowała najlepiej. W kolejnych setach mocniejsza zagrywka pozwoliła nam odrzucić przeciwnika od siatki, wyblokowanie ataków, obronę i myślę, że to było kluczem do zwycięstwa.

Rywale także wyciągali do was pomocną rękę, w kluczowych momentach popełniając błędy, ale ostatnie słowo należało do was.

Zgadza się. Nie da się grać bezbłędnie. Czasem przytrafia się moment, kiedy gra „nie siedzi” i wtedy najlepszą metodą na poprawienie tego jest zwyczajnie zapomnieć o poprzednich, nieudanych akcjach i skupienie się na kolejnych.

Sporo ożywienia w waszą grę wnieśli też zmiennicy, Tomasz Józefacki i Grzegorz Pająk.

Myślę, że mamy bardzo wyrównany skład i nie ma jakiejś różnicy między zawodnikami. Każdy, kto wejdzie z ławki, potrafi pomóc drużynie, wnieść coś pozytywnego, choćby krzyknąć, zmotywować do walki, sprawić, że powróci dobra atmosfera.

W najbliższym czasie zagracie w Pucharze Polski z Resovią, a później już w ramach PlusLigi z Treflem i ponownie z Resovią. Myślicie już o tych meczach?

Na pewno. Śmiało mogę powiedzieć, że to są mecze, które musimy wygrać. Może w sumie nie tyle musimy, co będziemy bardzo chcieli nawiązać walkę, zdobyć punkty. Te zwycięstwa i punkty do tabeli są nam bardzo potrzebne, bo obecnie „goni” nas kilka drużyn w tabeli. W tej sytuacji te punkty będą bardzo ważne. Myślę, że jesteśmy w stanie wygrać z tymi drużynami, ale nie należy ich lekceważyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved