Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Sebastian Matula: Zostawimy serducho na boisku

Sebastian Matula: Zostawimy serducho na boisku

fot. CEV

Polscy kadeci doskonale rozpoczęli kwalifikacje do mistrzostw Europy, pewnie pokonując reprezentacje Portugalii i Anglii. - Anglia to chyba najsłabsza drużyna w naszej grupie. Dobrze, że nie dostosowaliśmy się do ich poziomu - mówił Sebastian Matula.

Gratuluję wygrania kolejnego meczu na turnieju w Nitrze. Trzeba przyznać, że reprezentacja Anglii nie zawiesiła wam wysoko poprzeczki w piątkowym meczu.

Sebastian Matula: – Dziękuję. Reprezentacja Anglii nie należy do siatkarskich potęg, stąd też wynik jest pozytywny dla nas. Graliśmy tak jak umieliśmy najlepiej, dlatego też nie daliśmy Anglikom żadnych szans.

Czy podczas piątkowego meczu reprezentacja Anglii czymś was zaskoczyła?– Anglia to chyba najsłabsza drużyna w naszej grupie, dlatego niczym nas nie mogła zaskoczyć. Dobrze, że nie dostosowaliśmy się do ich poziomu.

Po wygranym dość wysoko pierwszym secie trener Wiesław Czaja zmienił praktycznie całą wyjściową szóstkę. Zmiennicy zagrali równie dobrze. Można zatem powiedzieć, że macie równą dwunastkę zawodników?

– Trener doskonale wie co robi. Dając pograć zawodnikom z kwadratu, automatycznie odciąża graczy z podstawowej szóstki. Nasz zespół jest bardzo wyrównany, jednak gra opiera się na zawodnikach z SMS-u Spała. Oni trenują ze sobą codziennie i wiedzą jak ze sobą grać.

W meczu przeciwko Anglikom bardzo dobrze zagraliście blokiem – 15 punktów – i zagrywką – 9 asów. Te dwa elementy bez wątpienia były kluczem do piątkowego zwycięstwa. Jeśli uda się wam utrzymać taki poziom, to można być spokojnym o wynik w kolejnych meczach.

– Tak, te dwa elementy zaważyły na zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu. Jednak możemy jeszcze lepiej spisywać się w każdym elemencie. Co będzie w następnych spotkaniach – tego nikt nie wie, ale my gwarantujemy, że zostawimy serducho na boisku.

Swoją dobrą grą potwierdziliście, że nie bez powodu uważa się was za faworytów do zwycięstwa w grupie C.

– Gramy dobrze, ale to jeszcze nie jest najwyższa forma. Potrzebujemy trochę czasu, żeby wszystko chodziło tak jak należy. Mamy jeszcze do rozegrania trzy mecze i musimy się maksymalnie skupić, aby potwierdzić, że możemy wygrać z każdym.

Po chwili odpoczynku, w sobotę czeka was spotkanie z Bułgarią, drużyną, która prezentuje zdecydowanie wyższy poziom gry, niż Portugalczycy czy Anglicy. Na co musicie szczególnie uważać podczas meczu z Bułgarami?

– Bułgaria to najsilniejszy rywal w tej grupie. Obok nas to właśnie Bułgarzy są stawiani w roli faworytów. Czego się spodziewać? Trudno powiedzieć. Po obejrzeniu i analizie gry przeciwnika będziemy ustalać taktykę. Jedno jest pewne – musimy zagrać swoje, najlepszą siatkówkę jaką umiemy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved