Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: We Wrocławiu mecz w godzinę z prysznicem

ORLEN Liga: We Wrocławiu mecz w godzinę z prysznicem

Siatkarki Impelu Wrocław pod wodzą nowego szkoleniowca i przed własną publicznością weszły pewnym krokiem w nowy rok. Wrocławianki po przerwie świątecznej w szybki sposób rozprawiły się z borykającym się z problemami AZS-em Białystok.

W składzie wrocławianek zabrakło Vesny Djurisic. Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry gospodyń, które wykorzystując błędy rywalek, szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1). O czas poprosił Czesław Tobolski. Po powrocie na plac gry z pierwszej przerwy technicznej siatkarki z Białegostoku rozpoczęły odrabianie strat – dwa skuteczne bloki pozwoliły im zmniejszyć prowadzenie Impelu do jednego punktu (8:9). Dobra postawa przyjezdnych najwidoczniej bardzo podrażniła Impel – kolejne sześć akcji należało do ekipy Tore Aleksandersena (15:9). We wrocławskiej drużynie bardzo dobrze prezentowała się Katarzyna Konieczna. Zawodniczki z Dolnego Śląska pomimo wysokiego prowadzenia nie zamierzały zwalniać tempa, dzięki spokojnej i konsekwentnej grze zwyciężyły w pierwszej odsłonie 25:16.

Początek drugiej partii należał do piątej ekipy poprzedniego sezonu – na pierwszej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły już sześcioma punktami (8:2). Zawodniczki Czesława Tobolskiego popełniały sporo błędów własnych – słabe przyjęcie, a co za tym idzie – trudności w grze na siatce zdecydowanie utrudniały im odrabianie strat. W zespole Impelu Wrocław na słowa uznania zasługuje Maja Ognjenovic, która korzystając z dobrego odbioru koleżanek, często gubiła blok rywalek. Na drugiej przerwie technicznej Impel prowadził dziesięcioma punktami i wydawało się, że tylko cud może pozbawić tę drużynę zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu (16:6). Przy stanie 17:9 Tore Aleksandersen zdecydował się desygnować do gry Patrycję Polak, która zastąpiła Milenę Rosner. Wrocławianki w kolejnych akcjach kontynuowały dobrą grę – w ataku bardzo dobrze spisywała się Bogumiła Pyziołek. Siatkarki z Dolnego Śląska dosłownie zmiażdżyły rywalki w drugim secie, zwyciężając 25:13.

W trzecim secie na pierwszą przerwę techniczną siatkarki zameldowały się przy stanie 8:3 dla gospodyń. Po powrocie na plac gry białostoczanki przystąpiły do odrabiania strat – na siatce skutecznie atakowały Natalia Kurnikowska i Esdelle Krystle. Dodatkowo w grze wrocławianek zaczęły pojawiać się błędy własne, co zmusiło Tore Aleksandersena do poproszenia o pierwszy w tym spotkaniu czas dla Impelu Wrocław (10:8). Przerwa przyniosła pożądany rezultat – zawodniczki z Dolnego Śląska po raz kolejny przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Trener Czesław Tobolski, chcąc odmienić obraz gry swojego zespołu, wprowadził na zagrywkę Annę Łozowską, która popisała się asem serwisowym (14:11). Pomimo poprawy gry przyjezdne na drugiej przerwie technicznej zameldowały się z trzypunktową stratą do rywalek (13:16). W kolejnych akcjach podopieczne Tore Aleksandersena powiększyły swoją przewagę do pięciu punktów (21:16) i ze spokojem wkroczyły w decydującą część trzeciej partii. Spotkanie zakończył autowy atak Chmiel (25:18).

Impel Wrocław zwyciężył dzisiaj AZS Białystok 3:0 i tym samym po raz pierwszy w tym sezonie mógł cieszyć się z kompletu punktów. Można powiedzieć, iż dolnośląska ekipa spełniła dzisiaj swój obowiązek. We Wrocławiu dzisiaj zapanuje radość, kibice, zawodnicy i działacze z optymizmem spojrzą w przyszłość. Należy jednak pamiętać, iż nowego trenera i Impel Wrocław prawdziwy sprawdzian czeka dopiero w kolejnych spotkaniach.

Impel Wrocław – AZS Białystok 3:0
(25:16, 25:13, 25:18)

MVP meczu: Bogumiła Pyziołek

Impel: Szkudlarek (8 pkt.), Konieczna (10), Wilson (8), Pyziołek (11), Rosner (7), Ognjenović (7), Medyńska (libero) oraz P. Polak (1)
AZS: E. Polak (2 pkt), Kurnikowska (10), Rzenno (4), Grant (4), Krystle (13), Chmiel (3), Bulbak (libero) oraz Kutikow, Tomsia i Łozowska (1)