Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: MKS z Muszynianką mogą zmienić lidera w rozgrywkach

ORLEN Liga: MKS z Muszynianką mogą zmienić lidera w rozgrywkach

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek obecnie 2. i 3. drużyny ORLEN Ligi. W Dąbrowie Górniczej drużyna gospodarzy będzie starała się zrewanżować za porażkę w pierwszym spotkaniu w tym sezonie. Muszynianka wygrała wtedy 3:1. Jak będzie w niedzielę?

Dąbrowianki obecnie zajmują pozycję wiceliderek tabeli ORLEN Ligi i mają na swoim koncie po dwunastu rozegranych spotkaniach dwie porażki, a w najbliższym pojedynku przed własną publicznością będą miały szansę rewanżu za jedną z nich. W czwartej kolejce, w Muszynie, podopieczne trenera Waldemara Kawki musiały uznać wyższość muszynianek i zdołały ugrać na ich terenie zaledwie seta. Zadowolony z pierwszej części sezonu swojego zespołu jest Waldemar Kawka. – Drużyna nie wypadła źle, choć w paru meczach nie sprzyjało nam szczęście, ogólnie występy oceniam pozytywnie – przyznał szkoleniowiec MKS-u. – Skład mamy mocny i wyrównany, każda z zawodniczek potrafi być dobrą zmienniczką. Mam nadzieję, że dopiero w fazie play-off pokażemy, na co naprawdę stać naszą ekipę – dodał prezes dąbrowskiej drużyny, Robert Koćma.

Siatkarki z Muszyny po świętach nie próżnowały i wzięły udział w turnieju Top Women’s Volley International, w którym zajęły piątą lokatę. Podopieczne Bogdana Serwińskiego w trzech turniejowych pojedynkach odniosły dwie porażki (0:3 z RC Cannes i 2:3 z Galatasaray Stambuł) oraz w meczu o piąte miejsce pokonały Dynamo Bukareszt 3:1. W ostatnim spotkaniu ORLEN Ligi ekipa z Muszyny musiała mocno napracować się, by wywieźć zwycięstwo z Legionowa. Nie w pełni skoncentrowane wicemistrzynie Polski na Mazowszu pozostawiły jednak punkt, gdyż wygrały dopiero w tie-breaku. Wcześniej jednak w ważnym meczu z mistrzyniami Polski zdobyły komplet oczek.

Obie drużyny obecnie sąsiadują ze sobą w tabeli, o jedno miejsce wyżej są dąbrowianki, które mają na swoim koncie dwa punkty więcej. Ewentualna wygrana 3:1 bądź 3:0 muszynianek pozwoli im zbliżyć się do fotelu lidera ORLEN Ligi, zwłaszcza że w perspektywie mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z AZS-em Białystok. Z kolei MKS, jeśli chce nadal mieć ugruntowane miejsce w czołówce, również musi po tym spotkaniu dopisać do swojego dorobku komplet punktów. Zarówno wicemistrzynie, jak i brązowe medalistki z ubiegłego sezonu mają o co w tym pojedynku walczyć, a o końcowym wyniku z pewnością w dużej mierze decydować będzie postawa Popović w Muszyniance i Kaczor w MKS-ie. Obecnie lepiej punktuje ta pierwsza, mając na swoim koncie 122 oczka. Kaczor, która zagrała o cztery sety mniej od swojej rywalki, ma ich 101. Dużym wsparciem i ważnym punktem na boisku może być powrót po dłuższej przerwie na pozycję libero Krystyny Strasz, która, głodna gry po przerwie, może rozdawać karty w polu dąbrowianek. Jeśli chodzi o przyjęcie, to trochę lepiej w tym sezonie radzi sobie jednak jej vis a vis, Paulina Maj. – Bardzo dobrze, że po chorobie wraca do nas Krystyna Strasz i pomoże nam w osiągnięciu jak najlepszych wyników – zauważył Robert Koćma. Jednego można być pewnym, dwa wyrównane składy czołowych ekip polskiej ligi stworzą w Dąbrowie Górniczej zacięte widowisko, które warto zobaczyć.