Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne problemy finansowe włoskich klubów

Kolejne problemy finansowe włoskich klubów

fot. archiwum

Kłopotów finansowych we włoskiej Serie A ciąg dalszy. Tym razem borykają się z nimi kluby włoskiej ekstraklasy: Icos Crema Volley i Assicuratrice Milanese Volley Modena. Pierwszemu z nich groziło wycofanie z ligi, drugi zaś opuściła już pierwsza zawodniczka.

Sytuacja Icos Crema wydaje się być dramatyczna. Klub ma wiele długów, lecz jego władze i sponsorzy zadeklarowali, że zrobią wszystko co w ich mocy, by dokończyć sezon. – Ja mam nadzieję, że Crema wciąż będzie funkcjonować, ale aby tak było, potrzebujemy pieniędzy. Nie można żyć marzeniami. Przykro mi, że tak się dzieje, tym bardziej że tworzymy naprawdę fajną, dobrą grupę – tłumaczył trener Icos Crema, Leo Barbieri. Na razie jego drużyna nie wycofała się z rozgrywek, mimo to wciąż nie wiadomo, czy będzie w stanie dokończyć sezon. Na razie przełożono zaplanowany na ten weekend mecz z Piacenzą. Odbędzie się on 29 stycznia. Dodatkowo z klubem kontrakt rozwiązała fińska przyjmująca, Riikka Lehtonen, która po czternastu latach postanowiła powrócić do swej ojczyzny. Lehtonen zdecydowała się podpisać umowę z Kangasala LP, w barwach którego najpewniej zadebiutuje już dziś, w meczu o Puchar Finlandii przeciwko Viesti Salo.

Podobne problemy co Icos Crema ma Volley Modena. Przedwczoraj, za porozumieniem stron, kontrakt z ekipą rozwiązała Simona Rinieri, która w przeszłości reprezentowała barwy m.in. Trefla Sopot. Trzydziestopięcioletnia przyjmująca zdecydowała się na dość zaskakujący krok, bowiem związała się z drużyną Beng Rovigo, występującą w Serie B1, a więc włoskim odpowiedniku polskiej drugiej ligi. Dodajmy, że szkoleniowcem nowego klubu Rinieri jest dobrze w Polsce znany Mauro Masacci.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved