Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: To zwycięstwo im się należało

Jacek Nawrocki: To zwycięstwo im się należało

fot. archiwum

Drugie w przeciągu krótkiego czasu, a trzecie w sezonie zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. - My popełniliśmy w tym meczu za dużo kardynalnych błędów - przyznał po meczu trener Skry Jacek Nawrocki.

Maraton bełchatowsko-jastrzębski rozpoczął się 29 grudnia, kiedy to obie drużyny spotkały się, również w hali Energia, w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Wtedy również górą byli przyjezdni. Piątkowe spotkanie zakończyło się jednak dużo pewniejszym zwycięstwem 3:0 Jastrzębskiego Węgla. – Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu osiągniętego w tym meczu – mówił po meczu kapitan jastrzębskiej ekipy, który zwrócił uwagę na to, że jeszcze jedno dużo ważniejsze spotkanie przed tymi zespołami. –  Na pewno wiemy jednak, że najważniejszy mecz ze Skrą dopiero przyjdzie za kilka dni. Na pewno nie zlekceważymy wtedy przeciwnika, który przyjedzie grać do Jastrzębia i na tym meczu się skupiam, ale przynajmniej w ten wieczór cieszymy się z wyniku – dodał Michał Łasko.

Po raz trzeci w tym sezonie ze zwycięstwa cieszył się natomiast Lorenzo Bernardi, dla którego mecze ze Skrą zawsze są ciężkimi, nieprzewidywalnymi pojedynkami. – Dla nas był to jeden z najcięższych i najważniejszych meczów, ponieważ każdy skupiony jest na tym, by osiągnąć jak najwyższe miejsce przed fazą play-off. Wiedzieliśmy przed meczem, że jeśli chcemy osiągnąć to drugie, czy trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, musimy w Bełchatowie wygrać, a wygrać na terenie Skry nie jest łatwo. Jest to bowiem drużyna, z wielką historią i nie mówię tutaj o przeszłości tylko, ale również na chwilę obecną Skra ma takich zawodników w składzie, którzy mogą zmienić obraz gry w każdej sytuacji i w każdym momencie meczu – zwrócił uwagę trener drużyny ze Śląska. – Dla nas najważniejszym było utrzymać nasz kierunek w ostatnim secie, kiedy przegrywaliśmy 16:19, ponieważ na początku mieliśmy dwie-trzy łatwe piłki i nie wykorzystaliśmy szansy na przełamanie, ale udało nam się wrócić szybko do gry, wygrać ważnego seta i cały mecz – dodał.

Bełchatowianom nie najlepiej wiedzie się ostatnio w PlusLidze. Po porażce w Kędzierzynie-Koźlu nie potrafili wygrać choćby seta w starciu z jastrzębianami. Według Jacka Nawrockiego wpływ na to miała jedna rzecz. – Niestety popełniliśmy bardzo dużo prostych, kardynalnych błędów, gdzie oddawaliśmy piłkę po nie najtrudniejszych zagraniach przeciwnika. Gdyby wyciąć te wszystkie błędy, to ten mecz pokazałby nas z lepszej strony niż na przykład ten ostatni, przegrany 2:3 – powiedział po meczu Jacek Nawrocki. W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski jego zespół nie ustrzegł się przestojów w grze i postawa bełchatowian była zgoła inna. – Tak by to wyglądało, patrząc na liczby, na naszą skuteczność w poszczególnych elementach. Nasz obraz gry w tym drugim meczu bardzo kaleczy ta liczba błędów niewymuszonych. Musimy nad tym pracować, żeby to wyeliminować. Z drugiej strony drużyna z Jastrzębia walczyła, pokazała charakter i to zwycięstwo im się należało – zakończył szkoleniowiec wicemistrzów Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved