Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy oczka Ślepska w Jaworznie

I liga M: Trzy oczka Ślepska w Jaworznie

Na początku 2013 roku Energetyk Jaworzno nie sprawił niespodzianki, bowiem przegrał na własnym parkiecie ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Trzy zdobyte punkty pozwoliły podopiecznym Tomasza Wasilkowskiego awansować do czołowej ósemki.

Początek spotkania był wyrównany, ale błędy przyjezdnych w połączeniu ze skuteczną kontrą Romacia dały niewielkie prowadzenie podopiecznym Sławomira Gerymskiego (7:5). Suwalczanie jednak szybko doprowadzili do remisu. Co prawda gospodarze zdołali jeszcze uzyskać dwa oczka przewagi (11:9), ale od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli goście. Błędy jaworznian oraz dobra dyspozycja w ataku Winnika pozwoliły podopiecznym Tomasza Wasilkowskiego odskoczyć od rywali na dystans czterech oczek (15:11). Punktowe zagrywki Winnika i kolejne błędy gospodarzy sprawiły, że Ślepsk pewnie zmierzał do triumfu w premierowej odsłonie (22:14). Ostatecznie ta część meczu padła łupem przyjezdnych 25:19, a kropkę nad „i” postawił Skrzypkowski.

Pierwsze minuty drugiego seta ponownie przyniosły lepszą grę Energetyka. Dobra postawa Mizery oraz szczelny blok spowodowały, że jaworznianie wyszli na prowadzenie 4:1. Jednak nie byli w stanie utrzymać równego poziomu gry przez dłuższy czas. Goście szybko doprowadzili do remisu, a po pomyłce Macka odskoczyli od przeciwników na dwa oczka (9:7). Jednak tym razem podopieczni trenera Gerymskiego nie zamierzali tak łatwo się poddawać. Punktowa zagrywka Popika, a chwilę później udana kontra Romacia sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (13:13). Wówczas do pracy wzięli się suwalczanie, którzy po asie serwisowym Buchowskiego i serii bloków ponownie odskoczyli od gospodarzy na bezpieczny dystans punktowy (17:13). W kolejnych minutach gracze Ślepska kontrolowali boiskowe wydarzenia (20:15). Bloki na Skrzypkowskim wlały jeszcze nadzieję w serca jaworznian na odwrócenie losów tej partii (18:21), ale chwilę później wszystko wróciło do normy. W końcówce podopieczni trenera Wasilkowskiego „dowieźli” wypracowaną wcześniej przewagę do końca i pewnie wygrali drugiego seta (25:21).

Początek trzeciej partii był zacięty, ale tylko do stanu 3:3. Skrzypkowski na spółkę z Buchowskim wyprowadzili gości na niewielkie prowadzenie (5:3). Szczelny blok w wykonaniu suwalczan sprawił, że wzrosło ono do czterech oczek (9:5). W kolejnych akcjach gospodarze nie byli w stanie znaleźć skutecznej recepty na nawiązanie wyrównanej walki z przeciwnikiem (7:13). Dobra postawa Schamlewskiego na środku siatki zbliżała podopiecznych trenera Wasilkowskiego do końcowego sukcesu (15:8). Z każdą kolejną akcją z gospodarzy wyraźnie uchodziło powietrze, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni i zwiększali przewagę nad rywalami (18:10). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie. Goście, między innymi za sprawą Ratajczaka, wypunktowali przeciwnika w tym secie 25:15 i pewnie zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0.

Energetyk Jaworzno – Ślepsk Suwałki 0:3
(19:25, 21:25, 15:25)

Energetyk: Warchoł, Fitrzyk, Romać, Janikowski, Popik, Olszowski, Sobczak (libero) oraz Mizera, Wojtowicz i Macek
Ślepsk: Winnik, Leszczawski, Buchowski, Ratajczak, Schamlewski, Skrzypkowski, Dembiec (libero)